Fatih Terim: 'Biz doğru yoldayız'

Fatih Terim: 'Biz doğru yoldayız'

Galibiyet hasretini 4 maça çıkaran Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, mücadele sonrasında konuştu.

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Kayserispor'a 3-0 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada Galatasaray taraftarına seslendi, "Merak etmesinler, kusura bakmasınlar bazen böyle üzüyoruz" dedi. Terim, taraftara karamsar olmamaları gerektiğini söyledi ve doğru yolda olduklarını belirtti.

Süper Lig’in 6. haftasında Kayserispor’a deplasmanda 3-0 mağlup olarak galibiyet hasretini 4 maça çıkaran Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, mücadelenin ardından konuştu.    Fatih Terim'in açıklamaları şöyle:

"Biz Galatasaray takımıyız. Bu gibi şeyleri çok gördük. Altından kalkmasını biliriz, bildik. Eski günlerimize veya oynadığımız çok iyi maçlara döneceğimiz kesin. Sadece sezon başı başka puanlarda olabilirdik olamıyoruz lakin 19 şut atıp 2 isabetli olursa. 10'a yakın pozisyonu atamazsak. Kalemizde tehlike yokken faul yapıp oradan gol yersek daha fazla atmamız gerekecek. Bunları da atamazsak mağlup oluyoruz. Bilmelidir ki Galatasaraylılar, biz doğru yoldayız. Neticeler yanlış olabilir lakin bunların hepsini bir kenara koyup çok çabuk ayağa kalkabilecek tecrübeye sahibiz. Karamsarlığa kapılmanın hiçbir anlamı yok. Futbolda bazen istedikleriniz olmuyor. Biz her oyuncunun ne yapmak istediğini, ne olduğunu bilecek kadar da Galatasaraylıyız.

Analizlerimiz herkesle ilgili var. bize bir ocak, bir kez daha görecekler ki müthiş bir Galatasaray takımı var. Kim mücadele eder, kim etmez kim yüreğinden bunu hisseder biz hepsini biliriz. Hiç merak etmesinler. Üzgünüm bir defa hiç kimse istemez mağlubiyeti ben de istemem lakin o kadar çok gördük ki bunları. Kritik zamanlarda. Şimdi çok zaman var, üstesinden geliriz. Merak etmesinler, kusura bakmasınlar bazen böyle üzüyoruz. 1 hafta önceki Galatasaray'la son 2 maç çok büyük fark var. onları daha geliştirerek devam edeceğiz. Bazı oyuncuların Galatasaray adına ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı, bazı oyuncuların da bu fırsatlardan yararlanamadığı çok net. Hepsini teraziye koyar tartarız, adil de davranırız. Bir tek sorumlu varsa belli kimin olduğu, ben de bunları söylüyorum."

Spor