Fatmanur Altun özür istedi, Canan Kaftancıoğlu “Hakikatleri konuşalım” dedi

Fatmanur Altun özür istedi, Canan Kaftancıoğlu “Hakikatleri konuşalım” dedi

AKP'li hesapların Canan Kaftancıoğlu, Nevşin Mengü ve Berna Laçin'i "tecavüz" iması ile tehdit ettiği mesajlara yönelik tepkiler sürüyor. Fatmanur Altun da

AKP'li hesapların Canan Kaftancıoğlu, Nevşin Mengü ve Berna Laçin'i "tecavüz" iması ile tehdit ettiği mesajlara yönelik tepkiler sürüyor. Saray sözcüsü Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun da hakaret ve tehditlere tepki gösterdi. Canan Kaftancıoğlu'nun teşekkür ettiği Altun ise Üsküdar'daki kaçak evinin CHP tarafından fotoğraflandığı iddialarına devam etti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyayı aktif kullanma çağrısının ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da, ”Profilinde, bu işaretleri (Yeşil daire ve Türk Bayrağı) kullananları şahsi hesaplarımızdan takip ediyoruz” diyerek açıklamada bulunmuştu.

 AKP'nin milli hesaplarından atılan mesajlarda, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazeteci Nevşin Mengü ve oyuncu Berna Laçin, tecavüzle tehdit edilmiş, bu isimlere hakaretler yağdırılmıştı.

FATMANUR ALTUN MESAJLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun da söz konusu mesajlara tepki gösterdi. Altun kişisel hesabından, "Kadınları hedef alan şiddet ve tehdit dilinin inandığımız ve savunduğumuz değerlerle hiçbir alakası yoktur ve bundan sonra da olmayacaktır. Bu ülkenin aydınlık yarınları için mücadele eden kadınlar olarak bu dilin ve anlayışın her zaman karşısında yer almaya devam edeceğiz" dedi.

FOTOĞRAF İDDİASINI HATIRLATTI

Ancak Altun ikinci tweet’inde, Kuzguncuk’taki kaçak yapıların yıkılması sonrası başlayan ve CHP’lilerin Altun’un evinin fotoğrafını çektikleri iddiasıyla savcılığa taşınan olaya gönderme yaptı.

Altun, "Bu tartışmada adı geçen kadınlardan biri, üç adamını gönderip evimin fotoğraflarını çektirerek mahremiyetimizi ve çocuklarımın güvenliğini hiçe saymış olsa da bahsi geçenler bizim açımızdan değişmez ilkelerdir. Bu ilkeleri herkes için savunmaya devam edeceğiz" dedi.

KAFTANCIOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Kaftancıoğlu da, Altun’un destek tweet’ine teşekkür ederek şunları yazdı: ”Kadın önsezinizle evinizin fotoğrafını çektirmediğim ve başta çocuklarınız olmak üzere olumsuz herhangi bir durumda herkesten belki de eşinizden hızlı orada olacağımı hissedeceğinizi düşünüyorum. Dayanışmayla..”

FATMANUR ALTUN: ÖZÜR DİLEYİN

Daha sonra Altun ve Kaftancıoğlu arasındaki yazışma şöyle devam etti:

Fatmanur Altun: O halde sizi iftira tweet’lerinizi silip, kamuoyu önünde kendiniz ve partiniz adına özür dilemeye davet ediyorum. Hakikate bir borcunuz var.

KAFTANCIOĞLU: HAKİKATLERİ KONUŞALIM

Canan Kaftancıoğlu: Hakikate hepimizin su gibi ihtiyacı var Hakikate ulaşma adına ben sizi bir iftar sonrası kahveye davet ediyor ve hakikatin ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyorum. Birlikte ortaya çıkaracağımız hakikat inanıyorum ki özür dilemesi gereken her kimse o özrü diletecektir.

Fatmanur Altun: Dışarıdan şık bir teklif gibi görünse de özür dilemesi gereken siz ve partinizsiniz. Kaldı ki hiç bir özür, aile olarak yaşadığımız travmayı ortadan kaldıramaz. Bu olayda, şahsınız ve partinizden asgari bir özürle başlamayan her konuşma, samimiyetsizlik duvarına çarpmaya mahkum.

Canan Kaftancıoğlu: İçeriden de samimi bir teklif olduğunu hissettirebilmeyi çok isterdim doğrusu Hakikate ulaşmanın tek yolunun koşulsuz, önyargısız ve her türlü şartlanmışlıktan arınmış bir arayış olduğunu hatırlatarak kadınların bu arayışta çok daha başarılı olduğunu tarihten biliyoruz. İyi geceler.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika