Fazıl Say: Orada yasak, burada şiddet; yeter gidin artık

Fazıl Say: Orada yasak, burada şiddet; yeter gidin artık

Piyanist Fazıl Say, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Taksim'de Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmak isteyen hekimlere yapılan müdahale üzerinden iktidara tepki gösterdi.

Sanatçı, "Orada yasak, burada şiddet. Yeter! Cahiller! Gidin artık!" ifadelerini kullandı.

89 yaşındaki hekim Dr. Erdinç Köksal, dün Tıp Bayramı nedeniyle polisin sert müdahalesi sonucu yere düştü. Sosyal medyada infiale yol açan olay çok fazla tepki topladı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da beyin göçü yapan hekimlerle ilgili "Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni, bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, buralarda onlarla devam ederiz." demişti. 

Fazıl Say'dan tepki: Yeter!

Sanatçı Fazıl Say, hekimlere yapılan sert müdahaleye Twitter hesabından şöyle tepki gösterdi: 

"Dünya kadınlar gününde kadınlarımıza itiş kakışlar, yasaklar. Dünya Sağlık çalışanları gününde 80 küsür yaşındaki doktorumuzu iteleyip yere düşürmeceler. Tepkiler… Ekonomistlere, sanatçılara tehtit, hakaret.. Orada yasak, burada şiddet. Yeter! Cahiller! Gidin artık!"

 

Erdoğan ne demişti?

Az maaş aldıkları doğrultusunda şikâyet eden doktorları bu devletin yetiştirdiğini söyleyen Erdoğan, "Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni, bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, buralarda onlarla devam ederiz. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle davet ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Doktorluk gibi bir aziz mesleği oraya onu dayamak herhalde pek de insani değildir

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem