Fenerbahçe'nin kritik kongresinde gergin anlar

Fenerbahçe'nin kritik kongresinde gergin anlar

Fenerbahçe'nin kritik kongresi son derece gergin bir şekilde başladı. Divan Başkanı Vefa Küçük'ten sonra kongre üyesi Suat Müftüoğlu ve Haluk Burcuoğlu'nun arka arkaya yaptığı konuşmalar sırasında tribünlerde gergin anlar...

Fenerbahçe'nin kritik kongresi son derece gergin bir şekilde başladı. Divan Başkanı Vefa Küçük'ten sonra kongre üyesi Suat Müftüoğlu ve Haluk Burcuoğlu'nun arka arkaya yaptığı konuşmalar sırasında tribünlerde gergin anlar yaşandı. Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, üyeleri sakinleştirmek için çaba gösterdi.

AZİZ YILDIRIM VS ALİ KOÇ

26 bin 2 üyenin oy hakkının olduğu kongrenin ilk gününde adaylar son kez üyelere seslenecek. Ülker Stadı’ndaki seçim için yarın sandığa gidilecek! 

Kongrede yapılan ilk iki konuşma gerginliğe neden oldu. Fenerbahçe kongre üyesi Haluk Burcuoğlu'nun "Hiç kendi oyuncusuna küfür eden güruh gördünüz mü" sözlerine bazı üyeler tepki gösterdi ve "Taraftara kimse güruh diyemez" diye tezahürat yaptı. Tribünde bulunan Başkan Adayı Ali Koç da, gerginleşen tribüne gelerek sakin olmalarını istedi.

'YANDAKİ OKULDA SINAV VAR, SESSİZ OLALIM'

Öte yandan kongreyle aynı anda stadın yanındaki okulda LGS olduğu için Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ten defalarca uyarı geldi. Küçük "Yan okulda sınav var. Öğrencilerin velileri bizleri protesto etmeye başlamışlar. Lütfen sınav bitene kadar sessiz olalım" dedi.

TARAFLAR AYRI TRİBÜNLERE ALINDI

Bu arada Ali Koç'u destekleyen üyeler Fenerium alt tribününde sağ tarafta yer alırken, Aziz Yıldırım destekçileri ise Fenerium alt tribünü orta kısmında oturdukları görüldü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KONGRE YORUMU

Fenerbahçeli olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, dün katıldığı bir televizyon programında, soru üzerine Genel Kurul’la ilgili düşüncelerini açıkladı. Erdoğan şunları söyledi:

“En ideali alışılmış olan şey hayırlı olsun demektir. Gönlüm bu noktada ideal bir yönetimin iş başına gelmesidir. Ama burada tabi tecrübe her zaman çok çok önemli. Temenni ederim ki inşallah bu kongreyle birlikte Fenerbahçe yeni bir sürece çok daha diri çok daha güçlü ama tecrübenin de hakim olduğu bir yapıyla devam eder.''

Kongreki gerginlik anları kameralara böyle yansıdı:

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor