Fenomen 'Brezilyalı Hulk' doğum gününde hayatını kaybetti

Fenomen 'Brezilyalı Hulk' doğum gününde hayatını kaybetti

Brezilya'da doktorların uyarısına rağmen kaslarına yağ enjekte ederek kaslı bir görünüme ulaşan inşaat işçisi Valdir Segato, aşırı doz enjeksiyon kullanmasından dolayı doğum gününde vefat etti.

Segato, "Brezilyalı Hulk" olarak biliniyordu.

Marvel kahramanı Hulk ile özdeleşen ve sosyal medya platformu Instagram'da 1.7 milyondan fazla takipçisi olan inşaat işçisi Valdir Segato, doğum gününde yaşamını yitirdi.

"Brezilyalı Hulk" olarak tanınan Segato, uzun yıllardır doktorların tüm uyarılarına rağmen kaslarına yağ enjeksiyonu yapıyordu.

Sosyal medyada fenomen haline gelen ve Brezilyalı Hulk lakabını alan Segato, 60 santimetre kalınlığındaki pazılarıyla görenleri şaşırtmıştı. Segato’nun büyük pazılara ve Hulk gibi bir vücuda sahip olmak için kendisine Synthol enjekte ettiği ortaya çıkmıştı.


Altı ay önce uyarmışlardı
2016 yılında vücuduyla gündem olan Segato daha önce vücudunun ilham kaynağının Arnold Schwarzenegger ve Hulk gibi kurgusal karakterler olduğunu söylemiş ve “Bana her zaman Hulk, Schwarzenegger ve He-Man diyorlar ve bu hoşuma gidiyor. Pazılarımı ikiye katladım ama yine de daha büyük olmak istiyorum” demişti.

Segato, altı ay önce enjeksiyonları kullanmaya devam etmesi durumunda ampütasyon veya en azından sinir hasarı ve kas bozukluğu ile karşılaşabileceği konusunda uyarıldı. Ancak Segato enjeksiyonlara bağımlı hale geldiği için bu alışkanlığını bırakamadı…


"N’olur yardım et ölüyorum"
Segato, 55 yaşında doğduğu gün hayatını kaybetti. Kardeşi, yerel basına yaptığı açıklamada, “Saat sabahın altısında kıvranarak eve geldi. Annemin camına vurdu. Annem kalktığında ise, “N’olur bana yardım et. Ölüyorum.” dedi. Vücut geliştiricisinin son anlarında nefes darlığı çektiğini aktardı.

Ailesi o an hemen ambulans çağırdı ve Segato hastaneye götürüldü. Ancak her şey için çok geçti… 55 yaşındaki adamın ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı.

Synthol’e bağımlı hale geldi
Instagram’da hatırı sayılır bir takipçisi bulunan Segato, küçükken çok cılız olduğunu ancak, Synthol kullanmaya başladıkça geliştiğini söylemişti. Segato bu süreçte içerisinde yağ, benzil alkol ve lidokain karışımı olan Synthol’e bağımlı hale geldi.


Europe PubMed Central’a göre synthol, sinirlerde hasar, pulmoner yağ embolisi, pulmoner arter tıkanıklığı, miyokard enfarktüsü, beyin felci ve bulaşıcı komplikasyonlara neden olabilir.

Segato’nun arkadaşı Fernando Carvalho da Silva daha önce “Aldığı risk bu” demişti. “İyi görünmek ve ünlü olmak için uğraşıyor.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya