Ferhan Şensoy: Babam tiyatrocu olmamı istemiyordu. Sürüneceğimi düşünüyordu

Ferhan Şensoy: Babam tiyatrocu olmamı istemiyordu. Sürüneceğimi düşünüyordu

Kendisiyle ilgili samimi açıklamalarda yapan usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, babasıyla ilgili bir anısını paylaştı.

70 yaşındaki  Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular ekibinin ve oyuncularının sorularına cevap verdi.

"ŞİMDİ SELFİE ÇIKTI"

Tiyatro ve özel hayatı üzerine merak edilenleri yanıtlayan Şensoy, “Bu kadar meşhur olmasaydım şunu daha rahat yapardım dediğiniz bir şey var mı?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Ortaoyuncular 1980 yılında ‘Şahları da Vururlar’ ile başladı, 5 yıl oynadık. Meşhur olmanın sıkıntılarını yazıyorum zaten kitaplarımda. Eskiden herkes cebinde fotoğraf makinesi taşımıyordu, imzalı resim istiyorlardı. Şimdi herkesin elinde bir cep telefonu, ‘selfie çekebilir miyiz?’ manyaklığı. Ben de Sait Faik gibi ismi bilinen cismi bilinmeyen bir yazar olmak isterdim.”

Dijital ortamda bir projesi olup olmadığı sorulan Şensoy, “Benim bu dijital şeylerle alakam yok. ‘Şahları da Vururlar’ı yeniden oynamak istiyorum, içimde ukde kaldı.” dedi.

3090086-ebe7debb1986e1d20b7af8b9f796d1a2.jpg

Babası Yusuf Cemil Şensoy’un tiyatrocu olmasını istemediğini de anlatan Ferhan Şensoy, o günleri şöyle ifade etti:

"BANA HİÇ SÖYLEMEDİ"

“Babam tiyatrocu olmamı istemiyordu. Sürüneceğimi düşünüyordu. ‘Şahları da Vururlar’ın 3’üncü yılında izlemeye geldi annemle. Heyecandan ölmek üzereydi. Ben sahneye çıkınca babam suratıma hiç gülmedi. Ben yokken kahkahalar atıyor, ben çıkınca sus pus. Yıllar sonra bir akrabamıza şöyle demiş: ‘Ferhan çok büyük işler başardı, hiç tahmin edemediğim yerlere geldi, onunla gurur duyuyorum.’ Babam benimle gurur duyduğunu bana hiç söylemedi” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat