Kademeli normalleşme dönemi Gülben Ergen ve Defne Samyeli'yi memnun etmedi

Kademeli normalleşme dönemi Gülben Ergen ve Defne Samyeli'yi memnun etmedi

Kademeli normalleşmenin ikinci etabı belli oldu. Alınan kararlar Defne Samyeli ve Gülben Ergen'i tatmin etmedi. İki isim de yaptıkları paylaşımla isyan etti.

Dün kabine toplantısının ardından 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak normalleşme adımları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Normalleşme açıklamaları arasında konser ve müzik etkinliklerine yönelik herhangi bir detaya yer verilmemesi, ünlü şarkıcı Gülben Ergen'i ve Defne Samyeli'yi üzdü.

2911293-1920x1080.jpg

Ergen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Restoran kafeterya sabah 7 akşam 21.00 demek konser yok, müzik yok, sanata sanatçıya, müzisyene yaşamak yok demek mi?" ifadelerine yer verdi.

Gülben Ergen daha sonraki açıklamasında ise "Müzik, eğlence, sahne, tiyatro, sanat, sanatçı herkes yanıyor, yaşarken ölen bir sektör olduk. Bize neşe veririz! Biz güldürürüz, eğlendiririz! Biz iyi geliriz! Müzik iyileştirir yapmayın 16 ay oldu perişan sektörümüzün tüm emekçileri yapmayın" diyerek tepki gösterdi

Defne Samyeli de alınan kararlara tepki gösterdi. Samyeli açıklamasında "Saat 21:00’de kapanacak mıymış restoranlar? Lütfedilmiş. İnsaf yahu... Bir yılı aşkın zaman geçmiş. Aşılamayı yaygın hale getirmek yerine yasaklar SADECE ve HALA restoranlar, eğlence sektörü ve sanata... Maksat ‘eğlence olmasın’ demek ki. Üzüm yemek değil bağcı dövmek" diye not düştü.

640xauto-1.jpg

İlker Ayrık Seksenler setindeİlker Ayrık Seksenler setinde

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin