Ferhat Göçer: Konser iptallerine karşı dava açacağız

Ferhat Göçer: Konser iptallerine karşı dava açacağız

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği MSG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, konser yasakları hakkında, "Bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız" dedi.

Aleyna Tilki'nin İstanbul’da yapılan LGBTİ + karşıtı yürüyüş hakkında söyledikleri nedeniyle Çorum’un Osmancık Belediyesi tarafından konseri iptal edilmişti. Konser iptalleri sonrası MSG Başkanı Ferhat Göçer, açıklama yaptı.

"Eser sahiplerinin haklarının takipçisi olacağız"

Cumhuriyet'in haberine göre Göçer, “Bütün bu festivallerde eserler kullanılıyor, bunlar bizim üyelerimizin eserleri ve biz bunlardan telif alıyoruz. Dolayısıyla bu iptallerin tamamı mali, maddi olarak bizim bütün üyelerimizin telif alamamasına sebep oluyor ve maddi olarak bizi etkiliyor. Biz bunlara ilişkin olarak tamamen bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız. Eser sahibinin, yorumcunun, organizatörün, o organizasyonun, festivalin bütün emekçilerin hepsinin ciddi maddi ve hak kayıpları var burada, bunların yani eser sahiplerinin haklarının takipçisi olacağız. İptal ediliyor ise ilgili makamın bu zararı karşılaması lazım. Biz bu iptallerin tazminat davalarının takipçisi olacağız” diye ifade etti.