Fetö İlişkisini İtiraf Eden Ayvalı'yı Ahmet Hakan Savundu!

Fetö İlişkisini İtiraf Eden Ayvalı'yı Ahmet Hakan Savundu!

Tarafsız Bölge programında, AKP-FETÖ işbirliğini itiraf eden AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'yı Ahmet Hakan savundu.

Ahmet Hakan Tarafsız Bölge programında, "Darbeci Kemalistlerle FETÖ’yü birbirine kırdırmak suretiyle yol aldık" sözleriyle AKP-FETÖ işbirliğini itiraf eden AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'yı yine Ahmet Hakan savundu.

65 Yaş Üstü Vatandaşlara Sıcak Uyarısı!

Kemalistlere yönelik FETÖ kumpasını ve AKP'nin FETÖ ile işbirliğini canlı yayında itiraf eden, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı henüz hiçbir savcı tarafından ifadeye çağrılmadı. Ayvalı'yı savunma görevi ise Ahmet Hakan'a kaldı.

Hakan, Hürriyet'teki bugünkü yazısında, Ayvalı'nın, "Kendini yetiştirmiş ve AKP teşkilatlarında pişmiş biri" olduğunu öne sürerek, öz eleştirisini verdiğini söyledi. Hakan'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"18 yaşında girmiş AK Parti’ye Emre Cemil Ayvalı.

Kendini yetiştirmiş, teşkilatlarda pişmiş, çok genç yaşta parti mekanizmalarında görevler almış.

En sonunda da AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olmuş.

Tarafsız Bölge’ye konuk olduğunda kendisine dikkat kesildim.

Hakkında edindiğim izlenimler şöyleydi:

*

- Belirli bir birikime yaslanarak konuşuyordu.

- Ucuz polemiklerden kaçınıyordu.

- Düzeyli bir üslubu vardı.

- Her söze girmemeye özen gösteriyordu.

- Muhakemesi sağlam, tezleri güçlüydü.

- Partisine yönelik en sert eleştiriler karşısında bile soğukkanlılığını koruyordu.

*

Fakat programın bir yerinde FETÖ meselesi açılınca...

AK Parti’nin FETÖ’ye mecbur bırakıldığını açıklamaya çalıştı Ayvalı ve tam bu noktada “birbirine kırdırmak” gibi bir tabir kullandı. Gelen tepkiler üzerine de partisindeki görevinden istifa etti.

*

“Birbirine kırdırmak”, çok yanlış bir ifadeydi. Zaten kendisi de daha sonra yaptığı açıklamalarda bu ifadesinin “kastı aşan bir ifade” olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili hükmümü üç maddede açıklıyorum:

*

- BİR: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bile “Hata ettik” dediği bir konuda... Onun gerisine düşmemek gerekir. Buna çok dikkat etmekte yarar var. Emre Cemil Ayvalı, bu noktada yaptığı hatanın farkında ve özeleştirisini vermiş durumda.

*

- İKİ: Emre Cemil Ayvalı gibi iyi yetişmiş genç bir siyasetçinin, sonradan “kastı aşan ifade” diyerek özeleştiri yaptığı bir hususun üzerinde bu denli tepinmenin yapıcı bir tarafı yok. Özeleştirinin kıymetini bilmezsek özeleştiri yapan kimse kalmaz.

*

- ÜÇ: Siyasette dişiyle tırnağıyla ve emek vererek bir yerlere gelmeyi başarmış genç bir siyasetçiyi, bu kadar kolay harcamayalım. Unutmayalım ki... İktidarda ve muhalefette gençlik enerjisine ihtiyaç var."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika