Fitch’ten uyarı: Yaşar Holding ve Migros’un durumu çok kırılgan

Fitch’ten uyarı: Yaşar Holding ve Migros’un durumu çok kırılgan

Perakende ve tüketici ürünleri sektörüne uyarıda bulunan Fitch, Yaşar Holding ve Migros’un durumu çok kırılgan olduğunu belirtti.Türkiye’deki perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zorlu bir yılın beklediği uyarısını...

Perakende ve tüketici ürünleri sektörüne uyarıda bulunan Fitch, Yaşar Holding ve Migros’un durumu çok kırılgan olduğunu belirtti.

Türkiye’deki perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zorlu bir yılın beklediği uyarısını yapan kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Yaşar Holding ve Migros’un en kırılgan şirketler olduğunu belirtti.

Kuruluşa göre Türkiye’deki perakende ve tüketici ürünleri sektörü için 2019 zorlu geçecek. Fitch Ratings, tüketici güveninin düşmeye devam etmesinin şirketlerin satış hacimleri ve maliyet artışlarını tüketicilere yansıtma kabiliyeti üzerinde baskı yaratacağını bildirdi.

Artan finansman maliyetlerinin, finansmana ulaşım zorluklarının ve yükselen döviz cinsinden borçların perakende ve tüketici ürünleri sektöründe finansal esnekliği sınırlayacağını belirten Fitch, söz konusu risklerin hali hazırda kredi notlarına dahil edildiğini vurguladı.

Kuruluş, tüm zorluklara rağmen 2019’un Türk modern perakendesi için büyüme imkanlarını beraberinde getireceğini, bu şirketlerin geleneksel perakendecilerden pazar payı almak için iyi konumda olduğunu kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi