Flaş iddia... Atatürk Havalimanı Katarlı gruba satıldı, imara açılıyor

Flaş iddia... Atatürk Havalimanı Katarlı gruba satıldı, imara açılıyor

Flaş iddia... Atatürk Havalimanı Katarlı gruba satıldı. Gazeteci Ali Tarakçı Havaalanındaki pistlerin bir bölümün yıkılmasının sebebi olarak da süreci hızlandırmak anlamı taşıdığını ifade etti...

ZankaTv'de Atatürk Havaalanı ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. O iddiaya göre Atatürk Havaalanı Katarlı bir gruba satıldı.Üstelik imara da açıklacak.

Gazeteci Ali Tarakçı, Atatürk Havalimanı arazisinin swap anlaşması karşılığında Katarlılara satıldığını ve alanın imara açılacağını iddia etti.

Daha önce Zanka Medya Genel Yayın Yönetmeni Ferit Atay’ın SorguluYorum programında Atatürk Havalimanı’nın swap anlaşması karşılığında Katarlılara satıldığını iddia eden Gazeteci Ali Tarakçı o iddialarını dün akşam yineledi.

Dün akşam Zanka TV’de yayınlanan SorguluYorum programında Ferit Atay soruyu tekrar sordu. Ali Tarakçı ise şunları kaydetti:

“Başından beri iddia ediyorum, Katarlılar ile yapılan swap anlaşmasının başka bir amacı var. Kanal İstanbul üzerinden okumak gerekiyor. Dolar 6.8’de durmuşken siz 12 TL üzerinden anlaşmayı sağlamışsanız, ileride bunu ancak toprak alımı-satımı ile gerçekleştirebilirsiniz. 

15 milyar doları 12 TL ile çarpın, göreceksiniz paranın büyüklüğünü. Bunu ancak İstanbul’da büyük bir arazi üzerinden yapabilirsiniz. Burası da Atatürk Havalimanı. Çünkü burası bir daha havalimanı yapılmayacak. Bu karar alındı. İktidar bu yüzden pistlerin bir kısmını kaldırdı. Büyük ihtimalle bu alanın üçte biri Millet Bahçesi olacak, kalanı da konut imarına açılacak ve Katarlılara verilecek.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika