Flaş! İşte İrfan Can kahveci transferinin arka planı!

Flaş! İşte İrfan Can kahveci transferinin arka planı!

Ara transfer döneminde Fenerbahçe ve Galatasaray'ı karşı karşıya getiren ve sarı-lacivertlilerin mutlu sona ulaştığı İrfan Can Kahveci transferinin perde arkası ortaya çıktı.

 

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında pazar akşamı yaşanan "İrfan Can Kahveci" derbisi Fenerbahçe'nin zaferi ile sonuçlandı. Hürriyet Gazetesi'nden Mehmet Arslan, yaşanan süreci ve perde arkasını anlattı.

GALATASARAY TEKLİFİNİ REVİZE ETTİ Fenerbahçe'nin araya girmesiyle birlikte Galatasaray, İrfan Can Kahveci için yeni bir görüşme talep etti. Bu kez görüşme Abdürrahim Albayrak'ın işyerinde gerçekleşecekti. Başkan Mustafa Cengiz ve sarı-kırmızılı yönetim kurulu üyeleri, Göksel Gümüşdağ ile bir araya geldi. Galatasaray İrfan Can için, 5.5 milyon euro ücret Linnes'i takas olarak sahaya sürerken, "Sezon sonuna kadar da ücretini biz ödeyelim ve şampiyon olursak 1 milyon euro bonus ve satıştan yüzde 30 pay verelim" dedi.

"İRFAN CAN'IN TELEFONU KAPALI TUTULACAK"

Başakşehir Kulübü yöneticileri Galatasaray ile görüşmeye giderken kulübe bir de talimat bırakırlar. "İrfan Can Kahveci kulüpten ayrılmayacak. Ayrıca telefonunu da kapalı tutacak." Bu talimatın altında da İrfan Can'a ulaşmak isteyen Galatasaray ve Fenerbahçeliler ile teması tamamen kesme amacı yatar.

EMRE BELÖZOĞLU DEVREYE GİRDİ İŞLER DEĞİŞTİ

Galatasaray teklifini 1.5 milyon Euro daha yükseltmiştir. Bu teklif ile Galatasaray bir adım öne geçmiştir. Ama Fenerbahçe Kulübü transferdeki ısrarını sürdürür. Sportif Direktör Emre Belözoğlu, İrfan Can Kahveci'nin menajeri Batur Altıparmak ile Başakşehir Kulübü'ne gelir. Bu kez Fenerbahçe ile pazarlıklar başlar. Fenerbahçe'nin teklifi daha caziptir.

"FENERBAHÇE Mİ GALATASARAY MI?" SORUSUNA ÇARPICI YANIT!

Başakşehir Kulübü yetkilileri İrfan Can ile bir araya gelir. Fenerbahçe mi, Galatasaray mı? sorusu sorulur. İrfan Can, "Bana bu soruyu iki kulübün teklifleri eşit olduğunda sorun lütfen. O zaman karar veririm. Ama şu anda hangi kulübün teklifi Başakşehir'in menfaatlerine uygunsa ben kabul ederim" der. İrfan Can'ın bu sözleri sonrası Fenerbahçe ile pazarlık başlar. Emre Belözoğlu, transfer bitmeden kulüpten ayrılmayacağını klüp yönetimine bildirdi.

" 'HAYIRLI OLSUN'  DEYİP EL SIKIŞMADAN AYRILMAM"

Ama tam olarak da anlaşma sağlanamaz. Bunu üzerine Başkan Göksel Gümüşdağ, Emre'ye; "Eğer İrfan Can Kahveci'yi almadan gitmem diyorsanız, Sayın Ali Koç ile konuş şartlar bu." der. Emre Belözoğlu telefonla Ali Koç'u arar. Koç saat 19.00'da Başakşehir Kulübü'ne gelir. Ve ağzından çıkan ilk cümle şu olur, "Hayırlı olsun deyip el sıkışmadan buradan ayrılmam" Dahası yanında bir de paket getirmiştir. Paket açılır içinde İrfan Can Kahveci formaları çıkar. Koç, transferi bitireceğinden öylesine emindir ki, Fenerium formaları basmıştır bile.

GALATASARAY'DA TERİM, FENERBAHÇE'DE ALİ KOÇ İSTEDİ

7 milyon Euro, 1 milyon Euro şampiyonluk primi ve satıştan yüzde 20 pay ile İrfan Can Kahveci, Fenerbahçeli olur. Hikaye bu. Ama bu transfer için son cümleyi bir Başakşehirli yönetici söyler: "Bu transferi Galatasaray'da Fatih terim, Fenerbahçe'de Ali Koç istedi."

Spor