Flaş Patriot açıklaması! MSB talepte bulunmadık demişti ABD’den açıklama geldi: Bir talepte bulunuldu fakat…

Flaş Patriot açıklaması! MSB talepte bulunmadık demişti ABD’den açıklama geldi: Bir talepte bulunuldu fakat…

Türkiye'nin, ABD'den Patriot sistemlerine ilişkin bir talepte bulunduğu ancak bu konuda henüz bir karar alınmadığı ifade edildi.Konuya ilişkin AA muhabirine konuşan bir ABD yetkilisi, "Patriot talebi aldığımızı biliyoruz ancak...

Türkiye'nin, ABD'den Patriot sistemlerine ilişkin bir talepte bulunduğu ancak bu konuda henüz bir karar alınmadığı ifade edildi.

Konuya ilişkin AA muhabirine konuşan bir ABD yetkilisi, "Patriot talebi aldığımızı biliyoruz ancak şu anda alınmış bir karar olmadığını anlıyoruz" ifadesini kullandı.

Yetkili, Ankara'nın talebi tam ne zaman Washington'a ilettiğini belirtmezken, "son zamanlarda" ifadesini kullanmakla yetindi.

NE OLMUŞTU?

Bloomberg, Türkiye’nin İdlib sınırına konuşlandırmak üzere ABD’den iki adet Patriot hava savunma sistemleri bataryası istediğini iddia etmişti. Katıldığı canlı yayında konuya ilişkin soruları yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da “Ülkemize karşı hem hava, füze tehdidi var, hem de yaşanmış bazı olaylar var. Patriot desteği olabilir” ifadelerini kullanmıştı.