Eski Aktroll Taha Ün, Pelikancıları eleştirdiği için ifade verdi

Eski Aktroll Taha Ün, Pelikancıları eleştirdiği için ifade verdi

Ankara'da Gelecek Parti'li isim Parti Genel Merkezi açılışı öncesi "gözaltına alındığını" duyurdu. Gözaltı sonrası gözler yeniden Pelikan çetesine çevrildi...

Ankara'da Gelecek Parti'li isim Parti Genel Merkezi açılışı öncesi gözaltına alındığını duyurdu. Gözaltı sonrası gözler yeniden Pelikan çetesine çevrildi...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ya yakınlığıyla bilinen Taha Ün gözaltına alındı.

Gelecek Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden Taha Ün, partinin genel merkez açılışı için bulunduğu Ankara’da gözaltına alındığını açıkladı. Taha Ün sosyal medya hesabından “Genel merkez açılışımız için geldiğim Ankara’da kaldığım otelde şu an gözaltına alınıyorum bilginize” mesajını paylaştı. 

ekran-resmi-2020-07-26-16-38-05.png

Taha Ün, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt’ün şikayeti üzerine ifade vermişti. Taha Ün’ün “Pelikan örgütü” şeklindeki sosyal medya paylaşımları suçlama konusu yapılmıştı. 

AK Partili olduğu dönemde nefret söylemi içeren paylaşımlarıyla tepki çeken Taha Ün, ‘PKKlılar ile sağlıklı ve sürdürülebilir iletişim kurmayı başarabilen tek nesne’ diyerek bir ‘satır’ resmi paylaşmış ve “Hey gidi 90’lar” ifadesini kullanmıştı. 

Erdoğan’ın özel kalem müdürü Sema Silkin ile dünya evine giren Taha Ün’ün Beylerbeyi Sarayı’nda, Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahına şahit olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katılmıştı. 

Taha Ün kimdir?

Gelecek Partili Taha Ün, önceden AKP'nin sosyal medya ekibinde yer alıyordu. Ün'ün eşi Sema Silkin ise Emine Erdoğan'ın özel kalem müdürüydü. Daha sonra yaşanan ayrışmada Ün ve Silkin Davutoğlu ile devam etme kararı aldılar. Sema Silkin Ün, Gelecek Partisi'nin Kültür Sanat Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütüyor.
Ahmet Davutoğlu'nun başbakan olduğu dönemde yayımlanan ve Davutoğlu'nu başbakanlıktan indirdiği söylenen Pelikan Bildirisi'nde Taha Ün ile ilgili olarak şu ifadeler kullanılmıştı:“Hocam, Osman Sert eliyle Taha Ün’ü kendi trol ekibine dahil etti. İşin kötüsü Taha Ün’ün eşi, Emine Erdoğan hanımefendinin özel kalem müdiresi Sema Silkin. REİS açısından ne kadar berbat bir durum değil mi? Taha Ün ve ekibi, yanlarına birkaç hırdavatı da alıp, hocayı eleştiren herkesi tvitırda fitneci ilan etmeye başladı.” 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika