Flört uygulamalarına dikkat

Flört uygulamalarına dikkat

Son dönemde uygulama üzerinden kız bulmaya çalışanların sayısı önemli oranda arttı. Peki bu uygulamaların hepsi sağlıklı mı?

Günümüzde flört uygulamalarının kullanıcı kitlesi hayli genişlemiş durumda. Elbette bu kitle sizin de tahmin edebileceğiniz üzere daha çok erkeklerden oluşuyor. İşin garip yanı ise bu kitle içerisinde orta yaş üzerindeki kişi sayısının hayli yüksek olması.

Bunu fırsat bilen bazı dolandırıcılar ise açtıkları sahte profillerle insanları kandırıp, paralarını alma derdine düşmüş durumdalar.

Peki flört uygulamaları üzerinden dolandırıcılık çarkları nasıl döndürülüyor? Aslına bakılırsa bunun pek çok farklı yöntemi var. Lakin en yaygın olarak kullanılanı, “yanına gelmem için bana para yolla” şeklinde olanı.

flort-uygulamalarina-dikkat.jpeg

Basit olarak eşleştiğiniz kişi sizden uzakta olduğunu ve yanınıza gelmek için biraz paraya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Eğer bu tuzağa düşüp de para gönderme gafletine kapılırsanız geçmiş ola.

Üstelik bunu zamana yayarak söylüyor. Yani hemen bugün eşleşip yarın sizden para istemiyor. Önce düzenli bir sohbet ortamı kuruluyor. Ardından da bu sohbet ortamından iş buluşmaya geliyor. Dolandırıcılar ağlarına düşürdükleri kişilerden 200 – 300 TL yol parası istiyorlar. Hatta bazen işi abartıp günübirlik uçakla gelip döneceğini söyleyip 2000 TL’ye varan meblağlar isteyenler dahi var.

Görünen o ki iş son derece garip yerlere doğru gidiyor. Artık flört uygulamalarına da güven azalmaya başladı.

Flört uygulamalarının sayısı daha da artıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji