FOX Life’a 'eşcinsel ilişkileri normal gösterme' cezası

FOX Life’a 'eşcinsel ilişkileri normal gösterme' cezası

FOX Life'a "9-1-1" adlı dizi nedeniyle 3 kez program durdurma cezası verdi. LGBTİ+ bireylerin bulunduğu ve yaşantılarının anlatıldığı diziye

RTÜK, FOX Life'a "9-1-1" adlı dizi nedeniyle 3 kez program durdurma cezası verdi. LGBTİ+ bireylerin bulunduğu ve yaşantılarının anlatıldığı diziye verilen cezanın gerekçesi ise "erkek bir çiftin uygunsuz görüntüleri" oldu.

FOX Life kanalanda yayınlanan “9-1-1” dizisinde polis, sağlık emekçileri ve itfaiyeciler gibi acil durum çağrılarına ilk yanıt veren çalışanların hayatı anlatılıyor. Başrol olarak Academy ve Emmy ödülleri adayı, Golden Globe Ödülü sahibi Angela Bassett’ın bulunduğu dizide LGBTİ+ bireyler ve yaşantılarına da yer veriliyor.

'MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE AYKIRI...'

AA’da yer alan habere göre, RTÜK Üst Kurulu, “dizide yaşlı bir erkek çiftin uygunsuz görüntülerinin, toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka, ailenin korunması ilkesine aykırı olduğuna” kanaatine vardı. RTÜK, bu gerekçeyle FOX Life’a 3 kez program durdurma cezası uyguladı. AA ise söz konusu haberin ilgili kısmını “Dizi filmlerde ahlaksız ilişkilere geçit yok” başlığıyla sundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv