FOX muhabiri daha önce de AK Parti'nin toplantısından çıkartılmaya çalışılmış

FOX muhabiri daha önce de AK Parti'nin toplantısından çıkartılmaya çalışılmış

FOX TV muhabirini geçen hafta basın toplantısına aldırmayan AKP Sözcüsü Ömer Çelik daha önce de aynı muhabiri toplantı salonundan çıkartmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Ömer Çelik’in düzenlediği basın toplantısına alınmayan muhabir Barış Kaya’nın, 27 Nisan 2021 tarihinde düzenlenen basın toplantısından çıkartılmak istendiği ortaya çıkardı.

“ÖMER BEY TALİMAT VERDİ”

FOX TV’nin yayınladığı görüntülerde, 27 Nisan 2021’de Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik’in Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası yapacağı açıklamadan önce FOX TV muhabirinin güvenlik aracılığıyla dışarıya çıkarılmaya çalışıldığı görülürken, “Ömer Bey talimat verdirdi” sözleri kayda geçiyor.

O dönemde ise gündemde olan konu, eski Ticaret Bakanı Pekcan’ın kendi Bakanlığı’na fahiş fiyatla sattığı dezenfektanlardı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında FOX muhabiri Barış Kaya’nın bir önceki toplantıya alınmamasıyla ilgili “Muhabirin şahsi davranışlarıyla ilgili bir problemdir” açıklamasını yapmıştı. Ayrıca Çelik, bir başka FOX TV muhabirinin toplantıları takip ettiğini ve herhangi bir sorun yaşamadığını dile getirmişti. Ancak o muhabirin de 3 Eylül tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi İletişim Whatsapp grubundan çıkartıldığı ortaya çıktı.

GENEL