Foxconn, stok probleminin bu yılın ikinci yarısında çözülmesini bekliyor

Foxconn, stok probleminin bu yılın ikinci yarısında çözülmesini bekliyor

Teknoloji dünyasında bir süredir ciddi stok problemleri yaşanıyor. Yeterli çip üretilemedi için PlayStatiton 5 için insanların aylarca beklemek zorunda kaldığını duymayan kalmamıştır herhalde. Ancak bu stok problemleri PlayStation 5’ten ibaret değil.

Akıllı telefonlardan laptoplara her alandan ürün, pandemi döneminde başlayan tedarik sorunları nedeniyle stok sıkıntısı yaşıyor. Bu sorunun tam olarak ne zaman çözüleceği ise belirsizliğini koruyor.

Ancak dünyanın en büyük elektronik parça üreticilerinden biri olan ve başta Apple olmak üzere pek çok dev şirketle çalışan Foxconn, bu sıkıntıların bu yılın ikinci yarısında çözüleceği konusunda umutlu konuşuyor.

Yatırımcılarla bir araya geldiği toplantıda yatırımcılarla resmi bir açıklama paylaşan Foxconn yönetimi, üretimin 2022’nin ikinci yarısında stabil hale gelmesini beklediklerini açıkladı.

Son dönemde Çin’de yeniden koronavirüs vakalarının görülmesiyle birlikte yeni bir dalganın önüne geçmek için ülkede ciddi karantina önlemleri alınmış, bu önlemler kapsamında pek çok üretim tesisi ve fabrika kapatılmıştı. Foxconn da bu kapatmalardan kötü etkilenmişti. Ancak şirket yönetimi yılın ikinci yarısında benzer bir senaryo yaşanmayacağı konusunda emin görünüyor.

Çin’de şirketin fabrikalarının bulunduğu bölgenin yerel yönetimi, kısa süre önce bir açıklama yaparak, düşük riskli bölgelerde insanların yeniden işlerinin başına dönebileceğini duyurdu. Bu haber sadece üreticiler için değil Apple ve Samsung gibi stok sorunu yaşamaktan endişe eden teknoloji devleri için de oldukça sevindirici.

ABD süperbilgisayar alanında liderliği geri aldı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji