Galatasaray'ın sevilen kaptanı Selçuk İnan futbolu bıraktığını açıkladı

Galatasaray'ın sevilen kaptanı Selçuk İnan futbolu bıraktığını açıkladı

Göztepe galibiyetinin ardından Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, profesyonel futbol hayatını sonlandırdığını bildirdi.

8 hafta sonra kazanan Galatasaray'da kaptan Selçuk İnan futbolu bıraktığını açıkladı. Katıldığı basın toplantısında konuşan İnan, "Her şeyin maalesef bir sonu var. Bu da bitti. Her sonun da bir başlangıcı var. Bundan sonra ne olacağına bakacağız. Hepinizi seviyorum. Görüşürüz." ifadelerini kullandı.

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, "Bu camiada kaptanlık yaptım. Burada oynarken baba oldum, burada oynarken evlendim, aile oldum. Her şeyin bir sonu var maalesef, bitiyor. Bu da bitti" sözleriyle futbol hayatının noktalandığını duyurdu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 35 yaşında futbolculuk kariyerine nokta koyan Selçuk İnan'ın Galatasaray'a çok büyük hizmetlerde bulunduğunu belirterek, "Galatasaray'a layık bir kaptan şeklinde futbol adına son sözlerini söyledi. Ancak bundan sonra benim yanımdaki yerini alacak." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın resmi websitesinden yayınlanan açıklama

''Kaptanımız Selçuk İnan, profesyonel futbolculuk yaşamını noktalıyor.2011-2012 sezonundan bu yana Galatasarayımızın formasını terleten, takımımızla birlikte 5 Süper Lig Şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 5 Türkiye Süper Kupası Şampiyonluğu sevinci yaşayan kaptanımız Selçuk İnan, sezon sonunda profesyonel futbolculuk yaşamına nokta koyacağını açıkladı.''

Selçuk İnan Kimdir ?

Selçuk İnan, 1985 yılında İskenderun'un Karaağaç Mahallesi'nde bakkal bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. 9 yaşına kadar babasının yanında çıraklık yapan İnan'ın babası Münir İnan'ın ise tek ideali ise o dönemler Bir market açıp, oğlunu başına geçirmekti. Bakkal'da çıraklık yaptığı süreden sonra sokaklarda Futbol oynamaya devam eden Selçuk, henüz 10 yaşında Karaağaç Belediyespor'un seçmelerinde katıldı ve kısa sürede futbola doğduğu şehrin kulübü olan Karaağaç Belediyespor'da amatör olarak başladı. 

Karaağaçspor'dayken idmanlardan sonra 2 saat kadar frikik vuruşu çalışıyordu. Amacı Zidane gibi büyük futbolcu olmaktı. Bu dönemde Antrenör Recep Altun'un dikkatini çeken Selçuk, bu hocayla da özel çalışmalarına devam etti. Babası ise Selçuk'a Bu işte gelecek yok dese de Selçuk futbola devam etti. İlerleyen dönemde ise bir röportajda “Beş çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğuyum. Babamın benimle ilgili planları vardı. İşleri ilerletip bir gün benim için market açmayı hayal ediyordu. Bu benim aklımın ucundan bile geçmiyordu. Ben o kepenkleri indirip şut çekme derdindeydim.

Bakkalın en çok bu yönünü seviyordum. “Belki ukalalık olacak ama bir gün futbolcu olacağımı biliyordum. ‘Futbolcu olmazsan ne olursun’ diye soranlara ‘Yine futbolcu olurum’ diye cevap verirdim.” ifadelerini kullanmıştır.Selçuk 14 yaşına kadar bu takımda devam etse de 14 yaşındayken Mehmet Kurt isimli antrenörünün tavsiyesiyle Çanakkale Dardanel spor denemelerine götürülüyor. Babası kabul etse de annesi kabul etmiyor ancak Selçuk Çanakkale takımına yine de gidiyor. Burada seçmelere giren Selçuk, kısa bir süre sonra beğeniliyor ve takım ile sözleşme imzalıyor.

2011-12 sezonundan itibaren geçerli olmak kaydıyla Galatasaray ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Galatasaray'da Süper Lig'deki ilk golünü, aynı zamanda ilk resmî golünü 2011-12 sezonunun 2. haftasında oynanan Samsunspor karşısında penaltıdan kaydetmiştir. Galatasaray taraftarları tarafından da çok sevilen Selçuk ilk sezonunda ise kendi kariyer rekorunu kırmıştır ve Galatasaray'ın başarısında büyük pay sahibi olmuştur. Duran toplarıda çok etkili kullanan Selçuk, duran toplardan hem asistler yapmış, hem de kendi adına goller atmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor