'Galiba Soylu’yu terörle mücadele de ilgilendirmiyor'

'Galiba Soylu’yu terörle mücadele de ilgilendirmiyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, fişleme listelerindeki isimlerle ilgili olarak ‘’Bunlar seçilirse, açığa alınacak’’ şeklinde konuşan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, fişleme listelerindeki isimlerle ilgili olarak ‘’Bunlar seçilirse, açığa alınacak’’ şeklinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi.

CHP'li Gökçen fişleme listelerindeki isimlerle ilgili olarak ‘’Bunlar seçilirse, açığa alınacak’’ şeklinde konuşan Soylu’ya ''Bir şekilde muhalif olan herkesi terörist ilan etmek toplumun bir kesimini kriminalize etmenin yanında terörle mücadeleyi de ciddiye almamaktır. Galiba Bakan Soylu’yu terörle mücadele de ilgilendirmiyor.’’ diyerek yanıt verdi.

Gökçen hazırlanan listelerin ipe sapa gelmez olduğunu belirterek, ''İnsanları adeta Kürt oldukları için, 50 yıl önce bir etkinliğe katıldığı için terörist diyerek hedef gösterdiler. Biz de kendisine sorduk, eğer bu isimler ‘terörle iltisaklı’ ise nasıl aday oldular, nasıl YSK’nın adaylık koşullarını yerine getirdiler? Eğer ‘terörle iltisaklı’’ değilse nasıl fişlersiniz? Maalesef Bakan Soylu sorularımıza cevap vermek yerine, daha da ileri giderek 'YSK beni ilgilendirmez, seçilirlerse görev yaptırmam’ dedi. Yani diyor ki 'Bunlar PKK’lı ama yargılamıyoruz, haklarında hüküm de yok, seçilmezlerse de serbestçe gezebilirler.'. Sayın Soylu’yu masumiyet karinesi ilgilendirmiyordu. Hukuk ilgilendirmiyordu. Şimdi de öğreniyoruz ki YSK da ilgilendirmiyor. Sayın Soylu’yu ancak AKP’nin seçimlerdeki istikbali ilgilendiriyor. Bir şekilde muhalif olan herkesi terörist ilan etmek toplumun bir kesimini kriminalize etmenin yanında terörle mücadeleyi de ciddiye almamaktır. Galiba Bakan Soylu’yu terörle mücadele de ilgilendirmiyor.’’ diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Gökçen açıklamalarını şöyle sürdürdü:

''3 milyondan fazla işsizin, milyonlarca yoksulun olduğu bugün siyasal iktidar çareyi muhalefeti tehdit etmekte ve fişlemekte bulmuştur. Terörle mücadelenin en önemli aktörlerinden biri olması gereken İçişleri Bakanının ciddiyetten ve sorumluluktan uzak tehditleri ülkemiz için üzüntü verici, ama toplumumuzun dirayetiyle baharın gelmesi yakındır.’’

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika