Game of Thrones hayranlarına müjde! Yeni dizi yolda

Game of Thrones hayranlarına müjde! Yeni dizi yolda

İzlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinin evreninde geçecek yeni bir serinin daha hazırlıklarına başlandı. Game of Thrones maceralarının öncesini konu alacak olan dizinin adı, 'Tales of Dunk and Egg' olacak.

Variety'nin aktardığına göre HBO, Game of Thrones dizisinde yaşanan maceraların öncesini konu alacak olan "Tales of Dunk and Egg" uyarlamasının hazırlıklarına başladı. Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde yaşanan olayların 90 yıl öncesini anlatacak yeni dizi, esasen Ser Duncan the Tall (Dunk) ve genç Aegon V Targaryen'in (Egg) başından geçenleri konu alacak. 

George R. R. Martin, "Tales of Dunk and Egg" serisinde yer alan "The Hedge Knight"ı 1998'de, "The Sworn Sword"u 2003'te ve "The Mystery Knight"ı 2010'da yayımlamıştı. Bu kitaplar daha sonra 2015'te "A Knight of the Seven Kingdom" adıyla bir araya getirilmişti. 

Proje hakkında hiçbir senaristin veya oyuncunun ismi dillendirilmese de kaynaklar HBO'nun Game of Thrones başarısının üstüne yeni tuğlalar koymayı planladığını belirtiyor. 

Kanal yakın zamanda 'House of the Dragon' uyarlaması ile ilgili haberlerle gündeme gelmişti. Targaryen Hanedanı'nı konu alacak dizinin 2022'de yayımlanması bekleniyor. 

Kültür Sanat