Gazeteci Alişer Delek, Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefon görüşmesini paylaştı

Gazeteci Alişer Delek, Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefon görüşmesini paylaştı

Gazeteci Alişer Delek, suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur’la telefonda görüştüğünü söyledi.

Alişer Delek, Emre Olur’un “Sedat Peker niye video yayınlamıyor?” sorusuna “BAE polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin (suikast vb.) artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak” dediğini aktardı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Alişer Delek, Olur’un “Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor.” dediğini ifade etti.

Delek’in “Sedat Peker neden yurt dışına çıktı?” sorusuna Olur’un “Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen bir takım şeyler. Onları yapmamak için çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir.” yanıtını verdiğini belirtti.

“PEKER, BİR ARKADAŞTAN BORÇLA YURT DIŞINA ÇIKTI”

Emre Olur, Alişer Delek’in “Peker nasıl ve ne zaman yurt dışına çıktı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan .”

Delek, Twitter’dan yaptığı son paylaşımda “Sezgin Baran Korkmaz’ın bazı gazetecilere dinlettiği Veyis Ateş’e ait ses kaydı Sedat Peker’in de elinde mi? Dinleniş mi?” diye sorduğunu ve hâlâ yanıt beklediğini yazdı.

24be6760-8830-4935-afd4-d33ec3c640d1.jpeg

9ed98afc-b944-47a2-81cf-b348bb2c45dc.jpeg

5793720f-2880-4ce8-af76-d7ca2dcdb85c.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika