Gazeteci Balbay'dan flaş ince yorumu: 4 Eylül İnce için son kredisidir

"Muharrem İnce'nin böyle bir iddiası varsa 4 Eylül kamuoyunun Muharrem İnce için vereceği son kredidir."

Evren Özalkuş'un sunduğu Habere Doğru'nun bugün ki konuğu, eski CHP Milletvekili Mustafa Balbay oldu.

Balbay, Muharrem İnce'nin bugün yaptığı açıklamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. "Şu an ortada ne belirsizliği var. CHP ve Millet İttifakı içerisinde cumhurbaşkanı adayı kim olacak. Şu an bunun saptanmadığını, yönteminin de saptanmadığını görüyoruz. Muharrem İnce burada açık görüyor. 

Bu açık üzerinden gidiyor. 'Ben iktidarı hedefliyorum, Tayyip Erdoğan'ın karşısına ben çıkacağım' diyor. Muharrem İnce'nin böyle bir iddiası varsa 4 Eylül kamuoyunun Muharrem İnce için vereceği son kredidir. O günde bir belirsizlik olursa ki ben bugün her şeyin netleşmediğini görüyorum; bundan sonra Muharrem İnce'nin daha dar alanda konuşacağı ve kamuoyundaki algısının azalacağı bir süreç olur.   

Ama 4 Eylül günü bir kadro çıkartır ve 'ben böyle yürüyeceğim' derse bir başka hareket gelişebilir" ifadelerini kullanan Balbay, "Gerek CHP Genel Merkezi gerekse Millet İttifakı önümüzdeki süreçte cumhurbaşkanı adayının nasıl belirleneceğini, nasıl yürüyeceklerine karar vermeliler. Bugün Ankara'da seçimin zamanıyla ilgili bütün senaryolar konuşuluyor" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika