Gazetecilerden Saygı Öztürk'e destek

Gazetecilerden Saygı Öztürk'e destek

Bakan Soylu'nun, “Bu yazı namussuzluktur” sözleri ile hedef gösteridiği Saygı Öztürk'e gazetecilerden  destek mesajları geldi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün “Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” başlıklı haberine ağır tepki göstermişti. Bakan Soylu'nun, “Bu yazı namussuzluktur” sözleri ile hedef gösterdiği Saygı Öztürk'e gazetecilerden  destek mesajları geldi.

Gazetecilerden Saygı Öztürk'e destek... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu kez de bir yazısı nedeniyle Saygı Öztürk’ü açıkça hedef aldı. Daha önceden Soylu’nun sosyal medyadan adeta hedef gösterdiği Müyesser Yıldız çok geçmeden tutuklanmıştı. Müyesser Yıldız’ın paylaşımını alıntılayan Soylu, “Benim üzüntüm PKK seviciliğin değil, devlet gömleği giymiş pespayelerle iş tutmandır” ifadelerini kullanmıştı.

ARADAN DAHA 1 AY GEÇMEMİŞTİ Kİ...

Yıldız’ın hedef alınmasının üzerinden 1 ay geçerken Soylu bu kez gazeteci Saygı Öztürk’ü hedef aldı. Soylu, Öztürk’ün bugün yayımlanan ve eşi AKP’den milletvekili olduktan sonra Özel Kalem Müdürü olan ardından Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanan Ali Ayvazoğlu’nu kaleme aldığı yazısı için “namussuzluktur” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun  bu kez de bir yazısı nedeniyle Saygı Öztürk’ü açıkça hedef göstermesine gazetecilerden hem tepki hem de Öztürk'e destek mesajları geldi.

GAZETECİLERDEN SAYGI ÖZTÜRK'E DESTEK

Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından bir gazeteciyi daha hedef almasına gazeteciler tepki gösterdi. Saygı Öztürk'e destek veren çok sayıda gazeteci sosyal medya hesapları üzerinden bir biri ardına destek mesajı  yayınladı.

TGS ve RSF'den ÖZTÜRK PAYLAŞIMI

Gazetecilerin yanı sıra gazeteci örgütleri de Öztürk'ü yalnız bırakmadı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gazeteci-yazar Saygı Öztürk'e hakaret etmesini, onu hedef göstermesini kınıyoruz. Halkın bilgi edinme hakkını yerine getiren gazeteciler, kimsenin hedef tahtası değildir. Soylu'yu yaptığı hakaretten dolayı kamuoyundan özür dilemeye çağırıyoruz!" dedi.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü ise hakareti insanlık görevi olarak meşrulaştıran Soyluya sert çıktı. RSF Erol Önderoğlu'nun mesajını paylaşarak " RSF’den Erol Önderoğlu: @TC_icisleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, #Trabzon yazısından dolayı gazeteci #SaygıÖztürk’e hakaret etmesi, bunu bir de ‘insanlık görevi’ diye meşrulaştırması oldukça vahimdir. Kınıyoruz. Hukuk devletine çağıranlar da hukuk devletine saygılı olmalıdır." açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv