Gaziantep'te, peş peşe deprem

Kandilli Rasathanesi son depremler listesinde Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde 2.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Gelen son dakika haberine göre; Gaziantep’te hissedilen bir deprem meydana geldi. Sosyal medyada sarsıntının gerçekleştiği bölgede ikamet eden vatandaşlar sarsıntının şiddetini yaptıkları paylaşımlarla gözler önüne serdi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre; Merkez üssü Şahinbey Yamaçtepe olan ve 1.1 kilometre derinlikte meydana gelen sarsıntının şiddeti 2.9 olarak ölçüldü.
Son dakika haberi: Son dönemde ülkemizde gerçekleşen depremlere bir yenisi daha eklendi. Sosyal medyadan gelen bilgiye göre; vatandaşlar özellikle Gaziantep'te depremin şiddetinin ciddi oranda hissedildiğini bildirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine saat 14.39'da merkez üssü Şehitkamil ilçesi olan 3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin derinliği ise 6.92 kilometre olarak ölçüldü. Bu sarsıntıdan bir dakika sonra bu kez merkez üssü Şahinbey ilçesi olan 2,9 büyüklüğünde deprem oldu. Bu deprem ise yerin 6.94 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi açıkladı!
Avrupa Sismoloji Merkezi'nin son dakika verilerine göre merkez üssü Gaziantep olan 2.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin saatler 14.39'u gösterirken meydana geldiği belirtildi.

0x0-son-dakika-gaziantepte-deprem-mi-oldu-kac-siddetinde-ve-ne-zaman-iste-kandilli-rasathanesi-ve-afad-son-depremler-listesi-1612958358833.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

GENEL