Geçinemeyen vatandaş intihar etti, AK Partili meclis üyesi komşularını suçladı

Geçinemeyen vatandaş intihar etti, AK Partili meclis üyesi komşularını suçladı

Ekonomik intiharlar, ekonomik krizin derinleşmesiyle birlikte arttı. AK Partili Malatya Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Avukat Leyla Keleş ise intihar eden bir vatandaşın komşularını suçladı.

Koronavirüs salgını döneminde iyice derinleşen yoksullukla birlikte geçinemeyen yurttaşların intiharları da artmaya başladı. İntihar haberleri üzerine AK Parti Malatya Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Avukat Leyla Keleş'in yaptığı yorum ise tepki topladı.

Keleş, geçinemediği için intihar eden vatandaşın komşularını '100 lira borç vermemekle' ve 'komşusunun yoksulluğundan haberdar olmamakla' suçladı. AK Partili Keleş'e kısa sürede çok sayıda tepki geldi. Tepkiler üzerine Keleş sosyal medya hesabını kilitledi.

whatsapp-image-2021-05-02-at-17-10-39.jpeg

Keleş'in kişisel Twitter adresinden yaptığı paylaşım şöyleydi:

Komşusu intihar edene kadar haberi olmayan Müslüman, intihar ederken videosunu çekip paylaşıyor. Bunun üzerinden de hükümete havlıyor!

 

Peki sen durumu yetkililere bildirdin mi önceden? Ya da bir gün bi 100 TL borç verdin mi? Video paylaşıp vicdanını rahatlatmak ne kolay di mi?

whatsapp-image-2021-05-02-at-17-10-39-1.jpeg

Koronavirüs salgınını İmamoğlu'na bağlamıştı

Leyla Keleş, daha önce de koronavirüs salgınını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bağlamıştı. Keleş, paylaşımında, “Her şey 2019 Mart ayında başladı. Kudumsuz’un biri ‘Mart’ın sonu bahar’dedi. O yıl bahar gelmedi ‘Her şey çok güzel olacak’ dedi. Depremler felaketler bizi buldu. Camide Yasin okudu. Tüm camiler kapandı. ‘Kucaklayacağız’ dedi tokalaşmaya hasret kaldık” ifadelerini kullanmiş, gelen tepkiler sonrası ise 'ironi' yaptığın iddia etmişti. 

GENEL