Geçtiğimiz hafta yurt dışında en çok izlenen filmler!

Geçtiğimiz hafta yurt dışında en çok izlenen filmler!

Geçtiğimiz hafta sonunda vizyona giren Spider-Man fırtınalar estirmeye devam ediyor. İşte geçtiğimiz hafta yurt dışında en çok izlenen filmler !

Geçtiğimiz hafta sonunda vizyona giren Spider-Man fırtınalar estirmeye devam ediyor. İşte geçtiğimiz hafta yurt dışında en çok izlenen filmler!

Genel olarak yabancı film denildiğinde pek çoğumuzun aklına uçuk bütçelere sahip Hollywood filmleri gelir. Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles şehrinin en şirin kasabalarından biri olarak ün salan Hollywood, pek çok film stüdyosuna ve ünlü isme ev sahipliği yapması nedeniyle sinema kültüründe bir ikon haline gelmiştir.

Aslında Hollywood yapımı olarak nitelendirdiğimiz pek çok yapım, dünyanın farklı bölgelerinde çekilen ABD yapımı filmlerdir. Örneğin geçtiğimiz hafta vizyona giren Spider-Man Far from Home’un büyük bir bölümü İngiltere’de çekilmişti. Fakat bu durum filmin Hollywood menşei bir yapıda olmasına engel teşkil etmiyor.

Belle Delphine kimdir? Bu işin de suyu çıktı artık…

Dolayısıyla ABD’de vizyona giren her filmin, dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli merak uyandırdığı inkar edilemez. Bu yüzden bizler de yurt dışında en çok izlenen filmleri listelerken, aslında ABD’de en çok izlenen filmleri baz alıyoruz.

Yesterday

Geçtiğimiz Hafta Sonu Hasılatı: 6.75 milyon dolar

Dünya Çapında Toplam Hasılat: 80.51 milyon dolar

Stuber

Geçtiğimiz Hafta Sonu Hasılatı: 8.04 milyon dolar

Dünya Çapında Toplam Hasılat: 11.04 milyon dolar

Crawl

Geçtiğimiz Hafta Sonu Hasılatı: 12 milyon dolar

Dünya Çapında Toplam Hasılat: 16.8 milyon dolar

Toy Story 4

Geçtiğimiz Hafta Sonu Hasılatı: 20.66 milyon dolar

Dünya Çapında Toplam Hasılat: 771.06 milyon dolar

Spider-Man Far from Home

Geçtiğimiz Hafta Sonu Hasılatı: 45.3 milyon dolar

Dünya Çapında Toplam Hasılat: 847.02 milyon dolar