George Floyd'u öldüren polis hakkındaki cinayet suçlaması düşürüldü

George Floyd'u öldüren polis hakkındaki cinayet suçlaması düşürüldü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde George Floyd’u gözaltına aldığı sırada diziyle boynuna bastıran ve ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin’in 3’üncü dereceden cinayet suçlamasının düşürüldü.

George Floyd'un ölümüne sebep olan polis memuru Derek Chauvin'in hakkındaki 3'üncü derecede cinayet suçlaması düşürüldü.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde George Floyd’u gözaltına aldığı sırada diziyle boynuna bastıran ve ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin’in 3’üncü dereceden cinayet suçlamasının düşürüldü. Chauvin'in, yargılanmasına 2’inci dereceden cinayet suçlamasıyla devam edilecek. Söz konusu kararı, davanın Hakimi Peter Cahill, kamuya duyurdu.

SERBEST BIRAKILMIŞTI

ABD’de siyahilerin yoğun tepkisine neden olan ve ülke çapında protestoların düzenlenmesine yol açan olayda cinayette Chauvin'in kefaleti 1 milyon dolar olarak belirlenmişti ve 7 Ekim’de şartlı kefaletle serbest bırakılmıştı. Eyalet mahkemesi kayıtlarına göre Chauvin için Allegheny Casualty tarafından garanti edilen tahvil yayınlanmıştı.

Dünya