Gerici Yeni Akit’ten Friends dizisinin kadın oyuncularına sansür

Gerici Yeni Akit’ten Friends dizisinin kadın oyuncularına sansür

Gerici Yeni Akit, sevilen 'Friends' dizisini hedef aldı. Diziyi ahlaksız olarak tanımlayan ve RTÜK'e kaldırılması için çağrıda bulunan Akit, ilgili haberin fotoğrafında da kadın oyuncuları sansürledi.

Yandaş ve gerici Yeni Akit, dünyaca ünlü Friends dizisini hedef aldı. Yeni Akit, Netflix Türkiye'de 1 Nisan'dan itibaren yayında olacağı açıklanan Friends dizisinin yayından kaldırılması için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) seslendi.

Söz konusu haber fotoğrafında kadın oyuncuları sansürleyen gerici Akit, "RTÜK'ü, kasıtlı yapılan ve alenen ahlaksızlığın reklamının yapıldığı; inancımıza ve ahlakımıza yapılan bu saldırılara 'dur' demeye çağırıyoruz" diyerek çağrı yaptı. Gerici yayın organının, "Netflix ahlaksız dizi 'Friends' ile gençleri hedef almayı amaçlıyor" başlıklı haberinde, dizi, '3 kız ile 3 erkeğin ahlaksız hayatı' şeklinde tanımlandı. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

"Eşcinsellik, ensest ilişkiler, birbirini aldatan karı-koca, başörtüsünü ‘cinsel’ obje olarak gösteren sahneler, gençlere uyuşturucu ve ahlaksızlık pompalama, çocuk istismarı… Türlü ahlaksızlıkları, izleyenlerin zihnine enjekte eden Netflix yeni bir ‘proje’ diziyi daha Türkiye’de yayın hayatına sokmaya hazırlanıyor. Netflix gençleri aileden uzaklaştırmayı hedef alan 'Friends' isimli diziyi Türkiye'de yayın hayatına sokmaya hazırlanıyor." Öte yandan RTÜK daha önce, ailesi Müslüman olan bir kızın hikâyesini anlatan 'Cuties/Minnoşlar' adlı dizi filmin Netflix’ten kaldırılmasına karar vermişti.

Medya