Getir kuryesi isyan etti: Şurada bir araba çarpsın öleyim, "Niye öldüm, dur yaşayacaktım" demem

Sokak röportajında mikrofon uzatılan bir Getir kuryesi 14 saat çalıştığını ama yeterince para kazanamadığını söyleyerek "Şurada bir araba çarpsın öleyim, Allah belamı versin 'Niye öldüm, dur yaşayacaktım' demem" dedi.

Sokak röportajları yapan Guge TV adlı kanal, bir Getir kuryesine mikrofon uzattı. Muhabir bir dokundu, bin ah işitti. Getir kuryesi 14 saat çalıştığını ama yeterince para kazanamadığını söyleyerek "Şurada bir araba çarpsın öleyim, Allah belamı versin 'Niye öldüm, dur yaşayacaktım' demem" dedi.

Kurye şöyle konuştu:

Leş gibi abi ekonomi. Ben günde 14 saat çalışıyorum çünkü para yok. Bazen diyorum ki; boş ver parayı, biraz da sosyal hayat önemli ama bu sefer para olmuyor. Annemin babamın yüzünü göremiyorum. Eve gidiyorum yatıyorum uyuyorum, uyanıyorum işe gidiyorum.

 

Şurada bir araba çarpsın öleyim, Allah belamı versin "Niye öldüm, dur yaşayacaktım" demem.

 

Bir tane kız arkadaşım vardı, o da bitti gitti. Tatile en son 2017’de gidebildim.

 

Araba nasıl alacaksın? Bakın bunun adı enflasyondur, alım gücüdür. Geçen sene 30 bin lira olan araba bu sene olmuş 80-90 bin lira. Nasıl alayım?

Röportajın devamında kurye ile yaşlı vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Yaşlı vatandaş "Babanın telefonu var mıydı?" diye sorunca isyan eden kurye, "Siz 60 yaş üzeri adamlar yüzünden gençlerin hayatı bitiyor. Bizim geleceğimizi mahvediyorsunuz. Gençler işsiz, gençlerde gelecek kaygısı var. Gençler ölse umurunda değil" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi