Gıda fiyatlarıyla ilgili yayın yapanlar hakkında RTÜK'ten açıklama

Gıda fiyatlarıyla ilgili yayın yapanlar hakkında RTÜK'ten açıklama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gıda fiyatlarıyla ilgili yapılan haberleri yakından takip ettiklerini ve 'yanlış algıya yol açan yayınlarla' ilgili 6112 sayılı yasanın ilgili hükümlerinin uygulanacağını söyledi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gıda fiyatları ile ilgili “kaygı ve paniğe sevk eden yayınların dikkatle takip edildiğini” bildirdi. Şahin, “Medyamızın fiyat istikrarını bozan yayınlar yerine ilgili kurumların açıklamalarını haberlerine taşıması son derece önemlidir. Kamuoyunda yanlış algıya yol açan yayınlardan vazgeçmeyen kuruluşlar hakkında 6112 sayılı Yasa’nın ilgili hükümleri uygulanacaktır" dedi.

6112 SAYILI YASAYI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son günlerde haber bültenlerinde ve yorum programlarında gıda fiyatlarına ilişkin bazı spekülatif açıklamalar yapıldığını iddia etti. Şahin’in “yanlış algıya yol açan yayınlardan vazgeçmeyen kuruluşlar hakkında” yaptırım uygulanacağını belirttiği açıklaması şöyle:

Son günlerde haber bültenlerinde ve yorum programlarında gıda fiyatlarına ilişkin bazı spekülatif açıklamaların yapıldığı dikkatimizi çekmektedir. Halkı yanlış yönlendiren, kaygı ve paniğe sevk eden yayınlar RTÜK tarafından dikkatle takip edilmektedir. Sağlıklı bir iletişim ortamının oluşması için medyamızın fiyat istikrarını bozan yayınlar yerine ilgili kurumların açıklamalarını haberlerine taşıması son derece önemlidir. Kamuoyunda yanlış algıya yol açan yayınlardan vazgeçmeyen kuruluşlar hakkında 6112 sayılı Yasa’nın ilgili hükümleri uygulanacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi