Gırgır çizeri: 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi de kınıyorum

Gırgır çizeri: 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi de kınıyorum

Haftalık mizah Gırgır dergisinin kapatılmasına bir tepki de derginin çizerinden geldi. Kestane, “Malum karikatürü ve çizerini kınıyorum. Malum karikatür yüzünden 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi ayrıca kınıyorum'' dedi.Sözcü...

Haftalık mizah Gırgır dergisinin kapatılmasına bir tepki de derginin çizerinden geldi. Kestane, “Malum karikatürü ve çizerini kınıyorum. Malum karikatür yüzünden 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi ayrıca kınıyorum'' dedi.

Sözcü gazetesinin ücretsiz olarak dağıttığı Gırgır, Musa Peygamber ile ilgili yayınlandığı skandal karikatür sonrası flaş bir karar alarak bugünden itibaren kapatıldı.

'25 KİŞİ EKMEĞİNDEN OLDU'
Twitter'daki hesabından açıklamalarda bulunan Deniz Kestane, "Eveeet. Malum karikatür ve durum ile ilgili bir şeyler söylemek isterim. Mizahın ayrıştıran ve inciten değil, birleştiren ve mutluluk veren bir argüman olmasından yanayım. Malum karikatürü ve çizerini kınıyorum. Malum karikatür yüzünden 25 kişiyi ekmeğinden eden yönetimi ayrıca kınıyorum" dedi.

10 yıldır Gırgır'ın arka kapağını çizdiğini belirten Kestane, "Ne yöneticisi, ne editörü, ne de o karikatürün çizeri olduğum halde popüler çizeri olduğum için beni tehdit edenlere akıl fikir diliyorum. 10 yıllık yolculuğumda beni okuyan, kıymet veren tüm okuyucularıma sevgiler. Sizinle birlikte olmak çok güzeldi. Ben başka mecralarda kırmadan, incitmeden, üzmeden çizmeye devam edicem. Başka mecralarda yeniden karşılaşmak dileğiyle" diye yazdı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem