Google, Chrome OS sürüm 103’ü kullanıma sunuyor

Google, Chrome OS sürüm 103’ü kullanıma sunuyor

Google Chromebook’unuzdan, çevrimdışı olduğunuzda bile telefonunuzla çektiğiniz en son fotoğraflara anında erişebilirsiniz.

Telefonunuzla bir fotoğraf çektiğinizde, otomatik olarak Telefon Hub’ının Son Fotoğraflar bölümünde görünecek. İndirmek için resmi tıklamanız gerekecek, ancak bu, Google Foto web sitesine gitmekten veya kendinize bir fotoğraf göndermekten daha şık bir seçenek.

Google, Android telefonlar ve Chromebook'lar arasında senkronizeyi kolaylaştırıyor

Ayrıca yeni, bir Chromebook’u internete daha hızlı bağlamanın bir yolu da sunulacak. Dizüstü bilgisayarınızı, Android telefonunuzda zaten kayıtlı olan bir WiFi ağına bağlamaya çalışıyorsanız, Yakındakilerle Paylaş’ı kullanabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun internet ayarlarında WiFi ağı sekmesine gidin. Paylaş seçeneğini belirledikten sonra, Yakındaki düğmesine dokunabilir ve çevrimiçi olmak istediğiniz Chromebook’u seçebilirsiniz. Chromebook daha sonra otomatik olarak internete erişmeli ve oturum açma kimlik bilgilerini kaydetmeli.

Ayrıca Google, bu ayın başlarında duyurduğu Chrome OS Screencast uygulamasının bu hafta kullanıma sunulacağını açıkladı. Bunu video kaydetmek, kırpmak ve kopyalamak için kullanabilirsiniz.

Bu yazın ilerleyen saatlerinde Chromebook’lar, elbette Pixel Buds da dahil olmak üzere yüzlerce Bluetooth kulaklık modeli için hızlı eşleştirme desteği kazanacak. Hızlı Eşleştirme, kulaklıkları Google hesabınıza kaydedecek ve böylece hem Chromebook’unuz hem de Android telefonunuz onlara hızlı bir şekilde bağlanabilecektir.

Huawei P40’a Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar nasıl yüklenir?

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji