Google Play Store tasarımda göze çarpan yenilikler neler?

Google Play Store tasarımda göze çarpan yenilikler neler?

Android'in uygulama mağazası Google Play Store 'da testlerine başlayan Google, bugün herkesin beğenisine yeni tasarımı sundu.

Google, Google I/O 2019 etkinliğinde yenilenmiş Material Design anlayışını sergilemiş ve uygulamalarını bu doğrultuda güncelleyeceğinin sinyallerini vermişti. Android'in uygulama mağazası Google Play Store 'da testlerine başlayan Google, bugün herkesin beğenisine yeni tasarımı sundu.

Google Play Store tasarımda göze çarpan yenilikler neler? Play Store'un yeni tasarımında navigasyon sekmeleri yeniden konumlandırılıyor. Gezinmeyi daha da kolaylaştıran navigasyon butonlarına yenilenmiş sekmeler eşlik ediyor. Yeni tasarım ile birlikte sekmeler alt bölüme konumlandırılıyor. Tabletler de ise ekranın soluna yerleştiriliyor.

Android 10 alacak telefonlar!

Yeni tasarım ile birlikte renklendirme oluyor. Uyulama ve kategorilere göre küçük renklendirmeler yapan Google, karanlık temanın geçişin önünü açıyor. Güncelleme ile ayrıca Play Store'un yazı fontu, Google'ın geliştirmiş olduğu Google Sans fontu ile değiştiriliyor. Daha okunuşu olan bu font, tasarımın daha minimalist görünmesini de sağlıyor.

Google Play Store

Kademe kademe olarak sunulan yeni tasarıma hemen geçmek için buradan Play Store APK. dosyasını indirebilirsiniz.