Google tablet ve bilgisayar sektörünü bırakıyor

Google tablet ve bilgisayar sektörünü bırakıyor

Google, Pixel telefonları ile yakaladığı başarıyı Google tablet ve bilgisayar alanında da göstermek istemiş ve bu doğrultuda ürün gamını genişletmişti

Google, Pixel telefonları ile yakaladığı başarıyı tablet ve bilgisayar alanında da göstermek istemiş ve bu doğrultuda ürün gamını genişletmişti. Ancak Google, Apple’ın iPad ve MacBook modellerine maalesef ki rakip olamamıştı. Ekonomiye bağlı olarak daralan tablet ve PC segmentinde işi gittikçe zorlaşan Google, kar elde edemediği segmentten elini eteğini çekmeye hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre; Google tablet ve PC alanında görev yapan çalışanlarına, şirket içerisinde kendilerine farklı pozisyonlar bakmaları gerektiğini söylemiş. Bu departmanları kapatmaya hazırlanan Google, uzun bir süre bu segmente giriş yapmayacaktır.

google tablet

Ancak bu noktada Google’ı tebrik etmek gerekiyor. Diğer firmalar kapatacakları departmandaki çalışanları bir çırpıda işten çıkarabiliyor. Google ise çalışanlarını yine şirket içerisinde tutmak istiyor.

Apple’ın karşısında tablet ve PC alanında Samsung da başarılı bir performans sergileyememişti. iPad modelleri ile tüm Android tabletlerin satışlarını baltalayan Apple, daha 6-7 yıl daha bu alanda lider olmaya devam edecek. Özellikle iPad Pro modelleri ile PC’lere kafa tutan Apple’a rakip olmak an itibariyle imkansıza yakın.

Samsung Galaxy M20 inceleme (SM-M205F)

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji