Gül: Saldırıyı lanetliyorum, olay tüm yönleriyle aydınlatılacak

Gül: Saldırıyı lanetliyorum, olay tüm yönleriyle aydınlatılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, HDP il binasına yapılan saldırıyı ve cinayeti lanetleyerek, “Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır” dedi.

İzmir’de HDP il binasına saldırı düzenlendi. İçeri giren 30-35 yaşlarındaki kişinin üç el ateş açtığı ve camları kırdığı, binayı yakmaya çalıştığı öğrenildi. Olayda saldırgan gözaltına alınırken, parti çalışanı Deniz Poyraz hayatını kaybetti.

Saldırıyla ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den açıkllakin geldi. Saldırıyı ve cinayeti lanetleyen Gül, konuyla ilgili paylaşımında şunları kaydetti:

“İzmir’de HDP il binasına yapılan saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır.”

İzmir’de HDP il binasına yapılan saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır.

— Abdulhamit Gül (@abdulhamitgul) June 17, 2021

Saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz hayatını kaybetti

Gül: Saldırıyı lanetliyorum, olay tüm yönleriyle aydınlatılacak

Etiketler :