Güneş gazetesi Kılıçdaroğlu'nun kızının evini satıyor

Güneş gazetesi Kılıçdaroğlu'nun kızının evini satıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'na ait olan ve değerine ilişkin tartışmalar yaşanan Ataşehir'deki daire, tartışmalara nokta koyan bir hamleyle 100 bin dolar karşılığında AKP'nin tekikçi yayın...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'na ait olan ve değerine ilişkin tartışmalar yaşanan Ataşehir'deki daire, tartışmalara nokta koyan bir hamleyle 100 bin dolar karşılığında AKP'nin tekikçi yayın organlarından Güneş gazetesine satıldı.

Zeynep Kılıçdaroğlu, Güneş gazetesine bir mektup yazmış ve söz konusu daireyi 100 bin dolara satmaya hazır olduğunu belirtmişti. Daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da “100 bin dolar versinler, hemen verelim'' açıklamasında bulunmuştu.

Yandaş Güneş gazetesi bugünkü manşetinde Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırılarını sürdürerek, “Tut sözünü çek git'' başlığıyla çıktı. Gazete haberinde şu iddia ve ifadeleri kullandı:

“CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 73 metrekarelik 1+1 olduğunu iddia ettiği, hatta yalanlarına inandırmak için siyasi kariyerini ortaya koyduğu o daire, tamı tamına 148 metrekarelik 3+1 çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun satışa çıkardığı o daireyi, değerinin çok altında bir bedelle GÜNEŞ Gazetesi aldı. CHP liderinin 1+1 olduğunu söylediği ev, 2 katı büyüklükte. Brüt 148 metrekarelik ultralüks rezidans, 3 geniş oda ve bir büyük salona sahip. Dairenin değeri de genel başkanın iddia ettiği gibi 100 bin değil, en az 250 bin dolar.

Güneş gazetesi sözünü tutuyor. Zeynep Kılıçdaroğlu’ndan aldığı rezidansı gerçek değerinde satışa çıkarıyor. Satış şartları

* Birden fazla talipli çıkması halinde satış bedeli, açık artırma usulü belirlenecek.

* Daireden elde edilecek gelir, şehit ailelerine bağışlanacak.

* Kılıçdaroğlu da gerekli şartları karşılamak koşuluyla daireye talip olabilir.

* Talep etmesi halinde, dairenin yeni sahibine Zeynep Kılıçdaroğlu’nun söküp götürdüğü bulaşık makinesi ve buzdolabı hediye edilecektir.''

Yandaş Güneş gazetesinin dairenin büyüklüğü ve fiyatına ilişkin hiçbir kanıta dayanmayan bu iddiaları tepki çekti. Üstelik, Kılıçdaroğlu Ailesi sözünü tutup söyledikleri fiyattan gazeteye daireyi sattıkları halde, saldırgan bir üslupla tartışmayı sürdürmeleri de gazetecilik etiği bakımından "çirkin" bulundu. Çünkü, eğer söz konusu daire iddia edildiği gibi 250 bin dolar değerindeyse, Zeynap Kılıçdaroğlu 100 bin dolara (yani yaklaşık 400 bin liraya) satarak 150 bin dolar zarar etmeyi göze alıp, daireyi gerçek değeri dediği bedel üzerinden satma sözünü tutmuş oldu.

1522411264-69un.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv