Günümüzün teknolojiler Radyasyon yayıyorlar

Günümüzün teknolojiler Radyasyon yayıyorlar

Biraz dikkatli olmamız konusunda insanlar ne yazı ki yeterince bilince sahip değiller. Radyasyon tehlikesi de bunlardan biri.

Öyle ki teknoloji artık her alanda işimizi kolaylaştıran bir araç haline gelse de bu aracı kullanırken biraz dikkatli olmamız konusunda insanlar ne yazı ki yeterince bilince sahip değiller. Radyasyon tehlikesi de bunlardan biri.

Günümüzün teknolojiler Radyasyon yayıyorlar. Peki, insanlar konuştukları cep telefonlarının beyinlerine yaptığı etkiden haberdarlar mı veya sürekli bilgisayar başında olan, bilgisayar başında çalışan insanlar?

Radyasyon

Cevabını biz verelim, aslında artık herkes kısmen bir bilince sahip, radyasyonun ne olduğunu ve ne gibi zararlar doğurabileceği konusunda hemfikirler. Fakat insanlar teknoloji bağımlısı olduğu için ne yazık ki bırakmakta zorlanıyorlar. Radyasyon yüzünden kim ölmüş gibi düşünceler insanları rahatlatan bir düşünce haline geldi. Fakat biraz mantıklı düşünür ve olaya sağlıkla uğraşan insanlar tarafından bakarsak radyasyon insanların beyin hücrelerine ve diğer organlarına zarar vererek ciddi ve kalıcı hastalıklara sebep olabiliyor. Fakat radyasyon insanları hemen yatağa düşürecek derece de bir etkiyi göstermiyor.

Tabi ki bunun nedeni radyasyonun vücuda yerleşerek zamanla etki göstermesidir. Öyleki teknolojiye iç içe olan insanlar yani sürekli telefonlar ile bilgisayarlar ile televizyonlar ile iç içe olan ve hayatının tamamını bunlar ile geçiren insanların, yaşları ilerledikçe bu temaslarından dolayı bir takım geçici olmayan hastalıklara yakalandığını tıp kanıtlamış durumdadır.

Sürekli ve her yerde gittiğimiz hemen hemen her mekanda okulda işyerlerinde hatta sokakta toplu taşıma araçlarında sosyal platformlarda kısacası hayatımızın her anında radyasyona tabi tutuluyoruz. Belki dış etkilerden gelen radyasyona engel olamayız lakin kendi alanlarımızda kendi evimizde belki birkaç ufak önlemler ile radyasyon etkisini azaltabiliriz. Kullandığımız elektronik araçları kontrol altında tutarak, kullanım sürelerini ve miktarlarını azaltarak en azından maruz kaldığımız zararlı ışınlardan korunabiliriz. Siz de geleceğinizi garanti altına alın ve dikkatli olun.

Logitech G332 SE kablolu oyuncu kulaklığı inceleme

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji