Gürsel Tekin’den Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Saray kapısına giden CHP’li' çağrısı

Gürsel Tekin’den Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Saray kapısına giden CHP’li' çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklamaya neden olan ‘Saray’a giden CHP’li’ tartışmasıyla önemli açıklamalarda bulundu.CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in yaptığı...

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklamaya neden olan ‘Saray’a giden CHP’li’ tartışmasıyla önemli açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk PArtisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenere 'Sayın genel başkan biliyorsa mutlaka gereğini yapmalı' ifadelerini kullandı.

İşte Gürsel Tekin'in açıklamaları:

“Sorgusuz sualsiz kapı dışarı edilmesi lazım; CHP kimliği, fıtratı da bunu gerektirir”.

CHP Genel Başkanının kaçak saray dediği, gitmediği bir yere bir CHP’li gidiyorsa kendisini bitirmiş demektir, CHP’liliği kalmaz, hiç birine de CHP’li diyemem. Partinin kurumsal kimliğini temsil eden genel başkanı bir karar almışsa, karar doğrudur yanlıştır iç dünyamızda tartışırız ama o karardan sonra birileri oraya gidiyorsa o kişi asla CHP’li olamaz.

Bu tartışmalar neden oluyor. Son bir yıldaki tartışmaların tamamına baktığınızda ne yazık ki; Türk medyası, Türk televizyonu, Türk siyaseti ile vatandaş arasında büyük uçurum var. Siyasetin televizyonların, gazetelerin yaşadığı yer İsviçre vatandaş Somali’de yaşıyor.

'SAYIN GENEL BAŞKAN BİLİYORSA MUTLAKA GEREĞİNİ YAPMALI'

'Sayın genel başkan biliyorsa mutlaka gereğini yapmalı' diyen CHP'li Tekin "Hiç koşulsuz, zaman kaybetmeksizin hatta parti hukukuna, disipline bile bakılmaksızın kapı dışarı edilmesi lazım.

CHP, yüzyıllık bir partidir, darbeciler bile partiler bile dizayn edememiştir. CHP’yi kim dışarıdan dizayn edebilir hele hele kurultay delegelerinin, örgütünün tabanını iradesini kim belirleyebilirler, burası başka bir yerdir. Darbecilerin bile yapamadığını kimse yapamaz buna CHP’ni tabanı da bizler de asla izin vermeyeceğiz.

Eğer bu ülkede toplu intiharlar oluyorsa, dedikodular toplu intiharların önüne geçiyorsa bu çok vahim bir olay. Hayatımızda kasayla hükümetler yıkılırken protestolarla hükümetler yıkılırken şimdi toplu intiharlar döneminde bile bu meselenin tartışılmaması hesap sorulmuyorsa bile bu çok vahim bir olay. Türkiye’nin gerçek gündeminin tartışılmaması için dedikodu haberleri yapacaksınız. Her akşam dedikodu haberi. Bunun bir CHP’linin bunu yapması mümkün değildir. Orası Beştepe falan da değil orası kaçak saraydır. Herhangi bir CHP’li oraya gidemez, gitmişse de derhal mutlaka gereği yapılması lazım kapı dışarı edilmesi lazım. Sorgusuz sualsiz kapı dışarı edilmesi lazım. CHP kimliği, fıtratı da bunu gerektirir.

“ İktidar, ekonomik çıkmaz konusunda sorun yaşadığı için dedikodu mekanizmasını üretiyor”

Gürsel Tekin son gelişmeleri Medyafaresi.com’a değerlendirdi. Hülya Karabağlı'ya konuşan Tekin,  "Benim kişisel düşüncem iktidar işsizlik konusunda ekonomik çıkmaz konusunda ciddi bir sorun yaşadığı için dedikodu mekanizmasını üretmekten başka hiçbir şey yok. 22 milyon icra dosyası var, 8.5 milyon işsiz var, sadece İstanbul’da 500 bin insan su parasını ödeyememiş. İcra kapıları tıklım tıklım dolu, hayatımızın içinde bunlar varken bunlar konuşulmuyorsa yerine lüzumsuz işler konuşacaksınız. Saray’a kim gitti kim gitmedi bu ne yazık ki bu çok acı bir olay." dedi.