Haftanın Kitabı | Hüsnü Mahalli - Arap işi Demokrasi

Haftanın Kitabı | Hüsnü Mahalli - Arap işi Demokrasi

ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, "Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı / ABC En Çok Satanlar Listesi" kategorilerini oluşturdular. Editörlerimiz bu hafta yaptıkları değerlendirmede, "Haftanın Kitabı"...

ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, "Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı / ABC En Çok Satanlar Listesi" kategorilerini oluşturdular. Editörlerimiz bu hafta yaptıkları değerlendirmede, "Haftanın Kitabı" kategorisinde, Hüsnü Mahalli'nin  "Arap işi Demokrasi"  kitabını seçti.

Hüsnü Mahalli

ARAP İŞİ DEMOKRASİ

Siyah Beyaz Yayınları

Bu kitap, bu coğrafyanın yakın tarihini toparlayan uzunca bir köşe yazısı olarak kaleme alınmıştır. Dikkatli, özümseyerek ve bir bütün olarak okunduğunda her satırı çok daha anlamlı bulunur ve olaylar birbirine bağlanarak çok önemli ve derin sonuçlara varılır. Moraliniz bozulur uykunuz da kaçabilir ama umutsuz da yaşanmaz ki! ‘Mücadele' sözcüğü onurlu insanlar içindir.

Bir kez daha söylüyorum: Önlem alınmazsa ve gereği yapılmazsa gelecek zifiri karanlıktır. Bu makus talihi, kaderi değiştirmek için gerçek yurtseverler hemen ortaya çıkmalıdırlar. Her yerde çoklar ama özellikle Türkiye'de. Yani Atatürk ülkesinde... Bu coğrafyada, ilk kurtuluş savaşının kazanıldığı ülkede... Umudun asla yok olmayacağı topraklarda... Hiç kolay değil ama mücadele etmek gerek.Umut, irade ve kararlılık olmadan hiç olmaz.

Her şeyi kurtarmak için...Kesin kurtarmaya...Hepimizi ve herkesi...Hep beraber yola çıkmak için...Başka türlüsü de olmaz.

Onurlu yaşamak için...

286 s.

İstanbul 2019

KİTABI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

tele1-kitap

ABC Kitap