Haftanın Kitabı | Jeffrey Bennett - Görelilik Nedir?

Haftanın Kitabı | Jeffrey Bennett - Görelilik Nedir?

ABC Kitap''a ulaşmak için iletişim: [email protected]

ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, "Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı / ABC En Çok Satanlar Listesi" kategorilerini oluşturdular.

Jeffrey Bennett
GÖRELİLİK NEDİR?
Einstein’in Düşüncelerine Ufuk Açıcı Bir Giriş

Çeviren:Orhan Düz
Nora Kitap

“Bennett, Einstein'ın düşünceleri üzerine eğlenceli, harikulade bir giriş kitabı yazmış… 
Anlattıklarının bu kadar anlaşılır olması şahane.”
- Choice
“Görelilikle ilgili birçok kaynak okudum, ama hiçbirinin anlatımı bu kitaptaki kadar açık ve merak uyandırıcı değildi. Hem özel hem de genel göreliliğin, özünde basit ve buna rağmen sezgiye dayalı olmayan fikirlerini öğrenmeye hevesli herkes için Jeffrey Bennett'ın kitabı biçilmiş kaftan. Etkileyici biçimde anlaşılır ve ilgi çekici…”
- Seth Shostak, Üst Düzey Gökbilimci, SETI Institute
“...Bennett'ın bu eğlenceli kitabı, okurlara göreliliğin ne olduğunu ve evrenimize dair neleri ortaya koyduğunu gösteriyor.” 
- Publishers Weekly
Bir kara deliğe yolculuk etseydiniz, bu yolculuk sırasında gerçekten neler yaşardınız?
Çoğumuz, Güneş bir gün ansızın kara deliğe dönüşse Dünya'yı ve beraberinde diğer tüm gezegenleri yutacağını düşünürüz. Fakat yazar ve astrofizikçi Jeffrey Bennett'ın da belirttiği gibi, kara delikler aslında yutmazlar. Bu düşünceyle Einstein'ın görelilik teorilerinden yola çıkan Bennett ışık hızını, zamanın genişlemesini ve uzay zamanın bükülmesini ele alarak konuya oldukça eğlenceli bir giriş yapıyor ve size şöyle bir hikaye anlatıyor:

Kitabı satın almak için fotoğrafa tıklayınız


 

ABC Kitap