''Halk zenginleşti'' diyen Kemal Çelik'e Atilla Sertel'den yorum: Allah zihin açıklığı versin

''Halk zenginleşti'' diyen Kemal Çelik'e  Atilla Sertel'den yorum: Allah zihin açıklığı versin

“Zenginleşen kesimi biliyoruz.''

AKP Antalya Milletvekili Kemal Çelik, TBMM KİT Komisyonu’nda Türkiye Kömür İşletmeleri’nin hesapları tartışılırken “Halk zenginleşti” dedi. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise buna karşılık “Zenginleşen kesimi biliyoruz da halkın ne kadar yoksullaştığını hepimiz biliyoruz” ifadelerini kullandı.

TBMM KİT Komisyonu’nda Türkiye Kömür İşletmeleri’nin hesapları ele alınırken CHP’li Sertel, “Halk zenginleşti. Rakamlar ortada.” diyen AKP’li Çelik’e tepki gösterdi. Sertel, “Halk zenginleşti mi? Tebrik ediyorum seni. Halkın zenginleşip zenginleşmediğini önümüzdeki seçimde göreceksiniz.” dedi.

 “ZENGİNLEŞEN KESİMİ BİLİYORUZ”

“2017’de kömür yardımı yapılan aile sayısı 2 milyon 451 bin ve toplam 2 milyon 228 bin ton kömür vermişsiniz. 2019 yılında aile sayısı 1 milyon 645 bine, 2021’de 1 milyon 641 bine düşüyor ve 1 milyon 492 bin ton kömür verilmiş. 4 yılda kömür yardımı alan aile sayısı 800 bin, verilen kömür de 1 milyon ton düşmüş. Halk giderek yoksullaşırken, yardım miktarı nasıl oldu da düştü?” diye sordu.

Bu soruya Adalet ve Kalkınma Partisi Antalya Milletvekili Kemal Çelik, “Halk zenginleşti, rakamlar ortada, her yer doğalgaz oldu, Antalya’da doğalgaza geçti” cevabını verdi. Sertel ise Çelik’e şu sözlerle yanıt verdi:

– Halk zenginleşti mi? Zenginleşen kesimi biliyoruz da halkın ne kadar yoksullaştığını hepimiz biliyoruz. Siz kapalı devre yaşıyorsunuz. Halkın zenginleşip zenginleşmediğini önümüzdeki seçimde göreceksiniz. Öyle bir darbe vuracak ki yemin ediyorum muhalefet sıralarında bile azınlıkta kalacaksınız.

– Bir milletvekiliniz “Soğan ekmek yiyin” diyor, bir diğeri “Aç mı var bu ülkede?” diyor. Millet aç, susuz, yoksulluk içinde kıvranıyor. 4 milyon insanın elektriği doğalgazı kesildi, nasıl zenginleşti bu halk. Kemal Çelik her işten anladığı gibi kömürden de, doğal gazdan da anlıyor maşallah. Allah zihin açıklığı versin.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem