Halkın parası Bilal'e

Halkın parası Bilal'e

Borç batağındaki AK Partili Bayrampaşa Belediyesi'nin yıllardır aynı şirketlere ihale verdiği ve TÜGVA'nın yıllık 530 bin liralık kirasını ödediği ortaya çıktı.

İstanbul’da borcu her yıl katlanarak artan ve borç batağındaki belediyeler arasında yer alan AK Partili Bayrampaşa Belediyesi’nin yıllardır aynı şirketlere ihale verdiği, TÜGVA’nın binlerce liralık kirasını ödediği ve tekerlekli sandalye bütçesini hiç kullanmadığı açığı çıktı.  

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, AK Partili Bayrampaşa Belediyesi’nin borcu her yıl milyonlarca lira katlanarak artıyor. Belediyenin 2016 yılında 109 milyon lira olan borcu, 2020 yılı sonunda 221 milyon lirayı aştı. Belediyenin sadece kamuya olan, vergi ve SGK gibi borçlarının tutarı ise yaklaşık 50 milyon lira.

Bayrampaşa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Muratpaşa Mahallesi’nde bulunan, Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın da kirasını ödüyor. Belediye kasasından yurt binası için her ay 44 bin 301 lira ödeme yapılıyor. Bina için ödenen kiranın yıllık tutarı ise 530 bin lirayı geçiyor.

Öte yandan AK Partili belediye, geçen yıl 690 bin 551 lira tutarındaki kira gelirini kiracılarından tahsil edemedi. Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sis Tarım adlı bir şirkete, 2012 ile 2020 yılı arasında toplam 10 ayrı ihale vererek 8 milyon 896 bin lira ödedi. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ise aynı dönemde Özbek Otomotiv isimli şirkete tam 9 ayrı ihale vererek 6 milyon 567 bin lira ödedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem