Haluk Levent 8 yıl sonra beraat etti: Savcı FETÖ'den içeride!

Haluk Levent 8 yıl sonra beraat etti: Savcı FETÖ'den içeride!

Kapatılan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce aralarında şarkıcı Haluk Levent'in de bulunduğu 19 kişi hakkında "silahla haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak veya üye olmak'' suçlarından...

Kapatılan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce aralarında şarkıcı Haluk Levent'in de bulunduğu 19 kişi hakkında "silahla haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak veya üye olmak'' suçlarından yürütülen soruşturma sonucunda açılan davada, Levent'in üzerine atılı suçları işlediğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden tüm suçlardan beraatine karar verildi.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, Haluk Levent hakkında ''silahla haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte üye olmak'' ve ''yağmaya teşebbüs'' suçlarını işlediği iddiasıyla kamu davası açıldığını ancak Levent'in üzerine atılı suçları işlediğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden tüm suçlardan beraatine hükmetti.

'HUKUK DEVLETİ DEDİĞİMİZ YERDE SAVCI DAHİ İFADEMİ ALMADI'

Hakkındaki davada beraatine karar verilen Haluk Levent gazetecilerin sorularını yanıtlarken, davanın yaklaşık 10 yıl sürdüğünü, davaya ilişkin yaklaşık 4 bin 300 haber yapıldığını anlattı.

Levent, "Ellerim kelepçeli bir şekilde 4 gün sorgu odasındaydım ve hiçbir şey bilmeden. O dönem en çok ağrıma giden, o dönemin savcısı beni dinlemedi. Hukuk devleti dediğimiz yerde savcı dahi ifademi almadı. Direkt olarak mahkemeye çıkarıldım. Evet tutuksuz yargılandım ama 10 küsur yılda binlerce haber, binlerce algı yitip giden birçok sponsorluklar, konserler cabası. Ve sonunda beraat. Seviniyorsunuz ama bir yandan da üzülüyorsunuz. Bunu bu kadar uzatmanın, bu kadar operasyonlarda ismimizin kullanılması gerekli miydi? Bu nedenle bir yandan sevinçliyim, bir yandan da buruk bir duygu var içimde. Bizi çeteci, mafyavari insanlarla göstermişlerdi" diye konuştu.

Levent sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tam 10 küsur yıldır 4300 küsur haber yapıldı. Konserlerimin çoğu iptal edildi, sponsorluklar iptal edildi.
Şimdi benimle konuşmadan, beni dinlemeden tutukluluğa sevkeden savcıya ne diyeceğim? Diyemiyorum çünkü FETÖ’den içeride…'' dedi.