Harekat bölgesinde yaralanan bir asker şehit oldu

Harekat bölgesinde yaralanan bir asker şehit oldu

Mardin'in Derik ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 1 asker şehit oldu. Zeytin Dalı Harekât bölgesindeki bir üs bölgesine 11 Ekim...

Zeytin Dalı Harekât bölgesindeki bir üs bölgesine 11 Ekim 2019 tarihinde YPG’liler tarafından yapılan havan saldırısında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen bir askerin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bugün şehit olduğunu açıkladı. Ayrıca, Mardin'in Derik ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 1 asker şehit oldu.

Derik ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, güvenlik güçlerince bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Bölgede operasyon sürüyor.

YARALANAN ASKER ŞEHİT DÜŞTÜ

Zeytin Dalı harekat bölgesinde 11 Ekim'de yapılan havan saldırısında ise yaralanan bir asker yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Zeytin Dalı Harekât Bölgesindeki bir üs bir üs bölgemize 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG'li teröristlerce yapılan havan saldırısında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen kahraman bir silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 21 Ekim 2019 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Saygılarımızla,

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği”