HBO Max orijinal yapımları durdurdu.

HBO Max  orijinal yapımları durdurdu.

Akış hizmeti, artık orijinal yapımlarını Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Orta Avrupa, Hollanda ve Türkiye’de üretmeyeceğini doğruladı.

Şirket aynı yapımları yalnızca İspanya ve Fransa’ya sunmaya devam edecek. Gelişme, Warner Bros. Discovery’nin AT&T’den ayrılmasının ardından 3 milyar dolarlık maliyet düşürme planının bir parçası. Bir sözcü Variety’ye yaptığı açıklamada, “Mevcut hizmetler hakkındaki mevcut içerik teklifimizi gözden geçiriyoruz” dedi. “Bu sürecin bir parçası olarak, Kuzey ve Orta Avrupa’da HBO Max için orijinal programlama çabalarımızı durdurmanın yanı sıra sınırlı miktarda orijinal programlamayı HBO Max’ten kaldırmaya karar verdik” ifadeleri kullanıldı.

HBO Max, orijinal yapımları durduruyor!

Lust (İsveç) ve Kamikaze (Danimarka) dahil olmak üzere hizmetin en çok övülen şovlarından bazıları İskandinavlardan ve etkilenen diğer bölgelerden gelmişti. HBO Max, prodüksiyonu durdurmanın yanı sıra, Macar draması The Informant ile birlikte bu şovları dünya çapında hizmetinden kaldıracak. Halihazırda üretimde olan projelerin ve diğer onaylanmış şovların devam edeceği bildiriliyor. Zira global pazarlarda artık Netflix en yaygın yayın akışı platformu. Bu sebeple HBO Max pek fazla ilgi görmüyor. Özellikle Game of Thrones yapımcısı olarak ön plana çıkan şirket bazı pazarlarda artık yapımlarına son vermeye karar verdi. Bu durumdan ne yazık ki bizim ülkemizde etkilenmiş oldu diyebiliriz.

Galaxy S22 Ultra, bugüne kadar satılan tüm Note serisi cihazların tüm satış rekorlarını kırdı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji