HDP'den Bekir Bozdağ açıklaması

HDP'den Bekir Bozdağ açıklaması

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.SİYASETÇİ ENGELLENMEMELİOsman Baydemir, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da Türk vatandaşlarıyla buluşma...

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

SİYASETÇİ ENGELLENMEMELİ

Osman Baydemir, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da Türk vatandaşlarıyla buluşma toplantısının iptal edilmesine ilişkin "Siyasetçi dilediği yerde dilediği fikrini ifade edebilmelidir. Ve fikrinden dolayı engellenmemeli, yasaklanmamalı, ötekileştirilmemelidir.

Şimdi ben sorarım; bizler fikrimizi özgürce ifade edebiliyor muyuz? Özgürce ifade edebilen insanlara ne oluyor? Sayın Adalet Bakanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı, Demirtaş, Kılıçdaroğlu, Bahçeli de dünyanın her yerinde ve bu ülkenin her karış toprağında sevenleriyle, kitlesiyle buluşabilmelidir. Siz kendi ülkenizde bunu kendi insanlarınıza vermezseniz eleştirileriniz havada kalır, kimse sizi ciddiye almaz. Açıklamalarımın empati kurmaya vesile olmasını diliyorum. Ama bunu da siyaset, referandum malzemesi olarak kullanacaklar. Bunu yapmayın. Bunun kimseye faydası olmayacaktır" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika