HDP'den 'güvenilmez' anketi

HDP'den 'güvenilmez' anketi

HDP resmi sayfasından dikkat çeken bir paylaşımda bulunuldu. HDP Genel Merkezi, Twitter hesabından "güvenilmez" anketi yaptı.

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) resmi sayfasından dikkat çeken bir paylaşımda bulunuldu. HDP Genel Merkezi, Twitter hesabından "güvenilmez" anketi yaptı.

HDP'nin resmi sayfasından dikkat çeken bir paylaşımda bulunuldu.

HDP Genel Merkezi, Twitter hesabından "güvenilmez" anketi yaptı.

Seçimden sonra yapılan tartışmaların en başında sürekli olarak Anadolu Ajansı (AA) yer alıyor. AA'nın seçim akşamı yaptığı algı operasyonu muhalefet ve sosyal medya kullanıcıları tarafından sıkça gündeme getiriliyor.

HDP de yaptığı paylaşımda, bu kapsamda, Anadolu Ajansı'na bir eleştiri yöneltti. HDP tarafından yapılan paylaşımda, "Seçim sonuçlarını öğrenme konusunda en güvenilmez ajans sizce hangisi" diye sorulurken, şıklara ise, "- Anadolu Ajansı, - AA, - Hepsi" diye yazıldı.

Böylece, AA, sandıklar açılmadan da bu seçimde gündeme geldi.

Öte yandan, seçim akşamı tüm TV kanalları ve haber siteleri seçim sonuçlarını sadece Anadolu Ajansı’ndan alıyor…

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri sonrasında da Anadolu Ajansı’nın iktidar lehine yaptığı algı operasyonu ile muhaliflerin üzerinde oluşturduğu “yenilgi” havası gündeme gelmiş ve AA tartışmaların odağına oturmuştu.

İŞTE O PAYLAŞIM:

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika