Hentbol maçında Beşiktaş taraftarları salondan çıkarıldı, bir kişi gözaltına alındı

Hentbol maçında Beşiktaş taraftarları salondan çıkarıldı, bir kişi gözaltına alındı

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde Eskişehir Ormanspor’un evinde konuk ettiği Beşiktaş taraftarlarının uyarılara aldırış etmemesi gerekçesiyle maç 2 kez dururken, çevik kuvvetin müdahale ettiği taraftarlar salondan çıkarıldı.

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde Eskişehir Ormanspor’un evinde konuk ettiği Beşiktaş taraftarlarının uyarılara aldırış etmemesi gerekçesiyle maç 2 kez dururken, çevik kuvvetin müdahale ettiği taraftarlar salondan çıkarıldı. Maç, yaklaşık bir saatlik aranın ardından yeniden başlarken, bir taraftar gözaltına alındı.

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin 16’ncı hafta karşılaşmasında Eskişehir Ormanspor, Porsuk Spor Salonu’nda Beşiktaş’ı konuk etti. Maçın başlamasıyla birlikte taraftarın etkisiyle maç 2 kez durdu.

Yapılan uyarılara rağmen tribündeki koltukların kırıp salona atan ve karşı tribünlere pet şişe fırlatan Beşiktaş taraftarları için federasyon gözlemcisi maçtan çıkarılmasına karar verdi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahale ettiği taraftarlar salondan çıkarıldı. Eskişehir Ormanspor taraftarları ise salonda kaldı. Maç, tribün olayları nedeniyle 3’üncü dakikada dururken, yaklaşık 1 saat sonra yeniden başlatıldı.

Bir taraftar gözaltına alındı 

Beşiktaş taraftarları Porsuk Spor Salonu’ndan çıkarılarak polis ekipleri eşliğinde geldikleri otobüslere bindirildi ve şehirden ayrıldı. Polis ekiplerince 1 taraftar ise gözaltına alındı. Maçın ilk yarısını Beşiktaş, Ormanspor karşında 11-5 önde tamamlarken, karşılaşmayı da 22-15 kazandı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor