Hepsi birer Metin Kurt: Futbolcular yönetime başkaldırdı, arkadaşlarını korudu!

Hepsi birer Metin Kurt: Futbolcular yönetime başkaldırdı, arkadaşlarını korudu!

Kapanmanın eşiğine gelen Gaziantepspor, kulübün futbolcularından Şenol Can, Elyasa Süme ve Muhammed Ildız'ı "disiplinsiz hareketleri" bahane edilerek süresiz kadro dışı bıraktığını açıkladı.Goal'in haberine göre, Gaziantepspor...

Kapanmanın eşiğine gelen Gaziantepspor, kulübün futbolcularından Şenol Can, Elyasa Süme ve Muhammed Ildız'ı "disiplinsiz hareketleri" bahane edilerek süresiz kadro dışı bıraktığını açıkladı.

Goal'in haberine göre, Gaziantepspor yönetiminin bu kararı kulüp müdürü Abdülkadir Bakırdöven tarafından ilgili futbolculara tebliğ edilirken kulubün diğer futbolcuları müdürün odasını bastı. Yönetim kurulu kararının yazılı olduğu belgeleri yırtan futbolcular; Şenol Can, Elyasa Süme ve Muhammed Ildız'ı da beraberinde alarak odadan çıktı.

Futbolcular konuya dair bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Yönetim, geçtiğimiz 1 haftalık süreçte takımdaki tüm futbolcuların sözleşmelerini feshedip kulübü kapatmak istediğini söyledi. Biz de böyle bir şeyi kabul etmeyeceğimizi söyleyince; şubat ayında sözleşmeleri feshedip bize burada futbol oynatmayacakları yönünde tehtidler savurdular, 'biz buradan gidersek aç kalırsınız' gibi cümleler kullandılar. Çoğunluğumuz asgari ücretle oynamamıza rağmen aylardır paralarımızı alamıyoruz. Biz bu takımdan kimseyi yedirmeyiz ve satmayız! Biz bir takımız!'' denildi.

Futbolcular bu açıklamayı olay anının videosuyla birlikte sosyal medya hesaplarından da paylaştı

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor